ФСБ РФ
Російська Держдума дозволила ФСБ стріляти по натовпу, жінках і дітях

Військовослужбовцям ФСБ дозволили стріляти по жінках, неповнолітніх та інвалідах. Держдума Росії в третьому читанні ухвалила закон, який передбачає випадки, в яких силовикам дозволяється використовувати вогнепальну зброю та спецзасоби, повідомляє Slon.ru.

Законопроект вносить зміни до закону «Про федеральну службу безпеки». Його підтримали 343 депутати, двоє – виступили проти, один – утримався. Згідно з документом, військові ФСБ не мають права застосовувати зброю при скупченні людей крім випадків, коли це робиться для запобігання теракту, «звільнення заручників, відбиття групового збройного нападу на критично важливі й потенційно небезпечні об’єкти чи об’єкти, будівлі, приміщення, споруди органів державної влади».

Крім того, службовцям ФСБ дозволили стріляти по жінках, неповнолітніх та інвалідах у випадках «збройного опору, скоєння збройного або групового нападу, що загрожує життю і здоров’ю громадян або співробітників органів Федеральної служби безпеки, або терористичного акту». Проти вагітних, інвалідів та малолітніх у таких випадках також допускається застосування спецзасобів.

Російським силовикам також дозволено проникати в чуже житло для «забезпечення громадської безпеки під час масових заворушень та надзвичайних ситуацій». Наголошується, що у всіх цих випадках службовці не несуть відповідальності за шкоду. Також службовцям дозволили отримувати і знищувати біометричні дані, зокрема, відбитки пальців у тих, хто перетинає кордон, за наявності у них «ознак, що вказують на можливість їх схиляння до терористичної діяльності, вербування або залучення іншим способом до терористичної діяльності».

Також службовцям, їхнім дружинам та неповнолітнім дітям заборонили відкривати рахунки за кордоном, а всім співробітникам ФСБ дозволили розміщувати інформацію в Інтернеті «в порядку, визначеному керівником федерального органу виконавчої влади в галузі забезпечення безпеки».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, господар Кремля вирішив ще ретельніше стежити за росіянами. Тотальний контроль запроваджується у рамках «боротьби з тероризмом». Зокрема, президент Путін підтримав ідею регламентування захисту не лише особистих даних інтернет-користувачів, але й контактів з іншими людьми, поглядів, думок тощо.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ