1
Мін’юст заборонив символіку Соцпартії

У рамках декомунізації Міністерство юстиції заборонило символіку Соціалістичної партії, лідером якої є Олександр Мороз. Про це йдеться в наказі Мін’юсту від 12 квітня, оприлюдненому на сайті.

Комісія розглянула питання наявності на емблемі й прапорі СПУ зображень серпа і молота.

Так, українське геральдичне товариство надало висновок, у якому вказано, що емблема Соцпартії та її прапор містять атрибути «серп і молот», «використані і за змістом, і за формою у значенні ідеологічного символу, аналогічного тому, яким послуговувався комуністичний тоталітарний режимом у період СРСР».

«Композиційне вирішення та колористика символів СПУ також аналогічні радянським. Тому і емблема, і прапор СПУ однозначно потрапляють під дію закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в України та заборону пропаганди їхньої символіки» та не можуть надалі використовуватися у такому вигляді», – йдеться у висновку комісії.

Відзначають, що керівництво партії обіцяло змінити символіку, але не зробило цього.

Комісія при Мін’юсті розглянула це питання і визнала, що найменування Соцпартії не суперечить закону про декомунізацію, але символіка СПУ не відповідає ч. 1 ст. 4 зазначеного закону.

Також комісія визнала, що статут і програма Соціалістичної партії України не містять положень, які є пропагандою комуністичного тоталітарного режиму.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ