Середня місячна температура у березні передбачається на рівні від 0 до 6 С тепла
Середня місячна температура у березні передбачається на рівні від 0 до 6 С тепла

Українські синоптики прогнозують, що цьогорічний березень буде дещо теплішим, ніж зазвичай. Водночас кількість опадів залишиться у межах норми. Про це повідомляє Укргідрометцентр.

«Середня місячна температура березня передбачається 0-6 С тепла, що на 1-2 С вище за норму. Місячна кількість опадів очікується 30-45 мм, на Закарпатті та місцями в гірських районах 65-115 мм, що в межах норми», – йдеться у повідомленні.

Синоптики зазначають, що зазвичай середня місячна температура повітря в березні порівняно з лютневою різко підвищується і становить від 3 С морозу до 2 С тепла, на Закарпатті та крайньому півдні України – 3-6 С тепла.

Абсолютні мінімуми температури становлять 22-37 С морозу, на півдні України – 11-27 С морозу; абсолютні максимуми – 16-28 С тепла, на Одещині – до 29-30 С тепла.

Перехід середньої добової температури повітря через 0 С в бік її підвищення відбувається: на півдні України та Закарпатті – у першій декаді, у східних та північно-східних областях – у третій, на решті території – у другій декаді місяця. Перехід через +5 С відбувається у третій декаді березня на Закарпатті та у більшості районів південної частини.

Середня місячна кількість опадів становить 24-50 мм, місцями у Карпатах, на Закарпатті – 56-102 мм.

Водночас у березні ще бувають хуртовини, ожеледь, налипання мокрого снігу.

Нагадємо, лютий у Києві встановив аж дев’ять температурних рекордів. Зокрема, 23 лютого уперше з 1881 року спостережень середньодобова температура у столиці досягла +9,9°С. Таким чином, побито на 3,8° С попереднє історичне значення для цього дня 2008 року. За кліматичною нормою така температура відповідає середині квітня.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, головний синоптик України бабак Тимко прогнозує ранню, але затяжну весну.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ