Сирійські військові
Урядові сили проводять розмінування міста

Стародавнє місто Пальміра відбили у бойовиків терористичного угруповання «Ісламська держава» сирійська урядова армія та збройні формування, лояльні до Башара Асада, пише Deutsche Welle.

Протягом ранку бої на східних околицях міста ще тривали. Згодом з’явилося повідомлення, що бойовики «Ісламської держави» вже полишили місто, а урядові сили здійснюють розмінування.

Сирійські сили за підтримки російської військової авіації вели бої за Пальміру протягом близько трьох тижнів. Під час боїв за місто було вбито 400 бойовиків ІД та 180 солдатів і бійців нерегулярних формувань, вірних Асаду.

Підрозділи сирійської армії увійшли до Пальміри 24 березня. Наступного дня їм вдалося захопити найвищу точку міста – старовинну цитадель.

Нагадаємо, «Ісламська держава» захопила місто у травні минулого року і знищила низку стародавніх пам’яток, які, зокрема, входили до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Бойовики  й раніше вдавались до руйнування стародавніх культурних пам’яток. Так, на початку 2105 року екстремісти зруйнували давнє ассирійське місто Німруд на півночі Іраку.

Читайте: Бойовики «ІД» підірвали в сирійській Пальмірі три стародавні пам’ятки

БЕЗ КОМЕНТАРІВ