Аль-Каїда пропонує «Ісламській державі» допомогу у війні з Заходом
Аль-Каїда пропонує «Ісламській державі» допомогу у війні з Заходом

Лідер терористичного угрупування Аль-Каїда Айман Аль-Завахірі вважає організацію «Ісламська держава» нелегітимною, але пропонує об’єднатись для боротьби проти західної коаліції. Про це йдеться у його зверненні, поширеному в Інтернеті, пише Reuters.

Завахірі заявив, що його група «не визнає халіфату». Звернення може бути достатньо давнім, але публічним стало лише тепер. Лідер Аль-Каїди заявив, що «Ісламська держава» припустилась великих помилок, але вони мають разом боротись із Заходом. «Незважаючи на великі помилки («Ісламської держави», – ред.), якби я був в Іраку чи Сирії, я б з ними почав співпрацювати для вбивства хрестоносців, невірних і шиїтів», – заявив Завахірі.

Як відомо, західні країни та частина країн Перської затоки утворили міжнародну коаліцію для боротьби з терористами з «Ісламської держави». Останніми днями в цей конфлікт втрутилась і Росія, яка начебто вирішила боротись із ІДІЛ, проте робить це на боці сирійського диктатора Башара Асада.

Зокрема, протягом останніх днів РФ направила до Сирії два десантних кораблі та з десяток морських піхотинців, а також почала будівництво військово-повітряної бази в Сирії, з якою можна буде здійснювати авіаудари проти «ІД».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, британська The Times писала, що Росія направляє військових і зброю для захисту режиму Асада. Видання оприлюднило відео із військовими в Сирії, на якому чути російську мову.

7 вересня, офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова визнала, що Російська Федерація поставляє озброєння сирійській владі. Зазначимо, що за інформацією позаштатного радника міністра інформаційної політики України Олександра Бригинця, проросійських бойовиків на Донбасі активно вербують найманцями в Сирію

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ