Путін, Асад
Асад впевнений у підтримці сирійського режиму Росією

Зважаючи на те, що Росія за час кризової ситуації у Сирії продемонструвала свою тверду позицію щодо підтримки влади країни, довіра арабської республіки до неї залишається на високому рівні. Про це заявив Президент Сирії Башар Асад, якого цитує Російська служба BBC.

В інтерв’ю ліванському телеканалу «Аль-Манар», що належить шиїтському угрупованню «Хезболла», Асад відкинув припущення, що після недавньої угоди про ядерну програму Ірану Москва й Тегеран можуть відмовитися від підтримки сирійського режиму, щоби домогтися врегулювання в Сирії.

«Ми відчуваємо велику довіру до росіян, вони довели протягом багатьох десятиліть, що є щирими друзями, – сказав Асад. – Росіяни нічого нам не нав’язують. Угода може з’явитися лише тоді, коли ми, самі сирійці, сядемо один з одним за стіл переговорів». Президент Сирії наголосив, що вважає Росію «принциповою», водночас «Сполучені Штати відмовляються від своїх союзників, відмовляються від своїх друзів». За його словами, і СРСР, і РФ ніколи не відмовлялися від підтримки Сирії.

Іран і Росія в минулому наполягали на тому, що Асад повинен бути частиною переговорного процесу, спрямованого на врегулювання кризи в Сирії. Так, наприкінці червня глава МЗС Сирії Валід Муаллем після зустрічі з президентом Владіміром Путіним заявив, що Росія обіцяє надати офіційному Дамаску політичну, економічну та військову допомогу.

США з регіональними союзниками в особі Саудівської Аравії дотримувалися думки, згідно з якою Асад повинен піти, щоби кризу було розв’язано.

У 2011 році в Сирії почалися антиурядові протести, які з часом переросли у громадянську війну. На даний момент з часу початку військового конфлікту в Сирії вже загинули понад 230 тисяч осіб.

У червні видання The Independen повідомило, що Росія та Захід розглядають можливість зміщення з посади Президента Сирії Башара Асада на тлі зростаючого впливу в країні терористичного ісламістського угруповання ІДІЛ. І даний аспект може стати новим майданчиком для співпраці Заходу з Росією, незважаючи на напружені відносини Європи та США з РФ через військовий конфлікт в Україні.

Британська The Times писала, що Іран активно направляє війська та зброю до Сирії, щоби захистити режим Асада, водночас Дамаск готується до фактичного поділу країни. Джерела підкреслюють, що стратегічно важливим пріоритетом для Ірану є не збереження режиму Асада, а захист життєво важливого «коридору» поставок з Ліваном, який підтримує Хізбаллу.

16 серпня турецький портал BGN News повідомив, що Росія надала Сирії шість винищувачів МіГ-31 в рамках виконання контракту від 2007 року. Згідно з повідомленням, літаки вже здійснили посадку в Дамаску.

Інформаційний Акцент

  • Макс

    Это его и погубит!