Free Syrian Army fighters sit behind an anti-aircraft weapon in Aleppo, Syria, in February. The rebels say U.S.-provided weapons would help in their fight against Bashar Assad's regime.
В нових боях у Сирії можуть зіткнутися дві підтримувані американцями сирійські сили: повстанські угруповання і курдське ополчення

До сирійської плутанини, і без того сильної, додалися зміни в стратегії Туреччини, здатні ще сильніше дестабілізувати ситуацію. Про це пишуть журналісти іспанського видання El Mundo.

Втручання турецьких військ у сирійські події пояснюється не стільки раптовим прагненням до боротьби з «Ісламською державою», скільки спробами не допустити, аби курди продовжували зміцнювати свої позиції в районі Сирії біля турецького кордону.

На цій шахівниці кожна сила робить кроки, виходячи з диявольського розрахунку ризиків і вигод, а режим Ердоґана набагато більше тривожиться через курдів, аніж через «ІДІЛ».

Ситуація, що склалася, ще більш ускладнює плани США. Курдські ополчення – незамінна опора в боротьбі з «ІДІЛ» в Іраку та на півночі Сирії. Але Туреччина – ключовий геостратегічний партнер США. Тому Вашингтон погодився на вимогу Анкари і зобов’язав війська сирійських курдів відійти в Сирії на схід від Євфрату.

На думку газети, Сирія ризикує перетворитися на Ліван, де іноземні держави намагаються поділити країну на сфери впливу. Асад тримається завдяки Москві й Тегерану. На сирійської території, не контрольованій режимом, ведуть свою гру США, Туреччина та арабські країни. Дипломатичне врегулювання конфлікту стає все складнішим.

«Нехай Росія і США дещо абстрагуються від своїх прагнень. Тільки спільна стратегія в Сирії допоможе якось почати розплутувати цю жахливу головоломку», – резюмує видання.

Водночас оглядачі The New York Times вважають, що в нових боях у Сирії зіткнуться дві підтримувані американцями сирійські сили: повстанські угруповання, до яких виявляють прихильність ЦРУ та розвідслужби союзників, і курдське ополчення, яке співпрацює з Пентаґоном у рамках групи «Демократичні сили Сирії».

«США останнім часом, як видається, переорієнтувалися в наданні допомоги курдським ополченцям, підтримавши сирійських повстанців і Туреччину, союзника НАТО», – йдеться в статті. Примміром, минулого тижня США попередили курдів, що їм слід повернутися на східний берег Євфрату, по суті попросивши їх поступитися контролем над областями, що їх вони недавно захопили у бойовиків «ІДІЛ».

«Найвпливовіша партія сирійських курдів вражена тим, що її прихильники вважають зрадою Америки», – пише автор.

Туреччина вбачає в цьому шанс стримати чимраз більший вплив партії сирійських курдів. Але також відбувається й обережне часткове зближення Туреччини з головним союзником сирійського уряду – Росією.

Все це відбувається на тлі того, що Росія та США намагаються, але поки що безуспішно, виробити параметри спільних військових дій проти екстремістських угруповань і «дорожню карту» політичного перехідного періоду в Сирії, наголошено в статті.

За матеріалами InoPressa

БЕЗ КОМЕНТАРІВ