ПДР
Камери будуть контролювати 7 найпоширеніших видів порушень правил дорожнього руху

Система автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху запрацювала в Україні з 1 червня  Відтепер камери автофіксації будуть контролювати 7 найпоширеніших видів порушень правил дорожнього руху, передає Радіо 24.

Поміж них такі:

– Перевищення швидкості руху;

– Проїзд на заборонний сигнал світлофора;

– Порушення правил зупинки і стоянки;

– Порушення заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками;

– Порушення правил руху по смугах громадського транспорту;

– Порушення правил руху через залізничні переїзди;

– Виїзд на смугу зустрічного руху.

Нагадаємо, Верховна Рада в першому читанні ухвалила закон про посилення відповідальності за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або ж під дією лікарських препаратів. За це рішення проголосували 254 із 346 депутатів, зареєстрованих у Раді.

Отже, при затриманні вперше в стані сп’яніння водій повинен буде сплатити штраф у 10 тис. 200 грн, що становить 600 неоподатковуваних мінімумів (досі було 200 неоподатковувані мінімуми). Водія також на рік позбавлять прав.

Якщо впродовж двох років водій знову потрапить в таку ситуацію, то буде позбавлений права керування автівкою на 3 роки і сплатить штраф у 1,2 тис. неоподатковуваних мінімумів, що дорівнює 20,4 тис. грн.

Якщо протягом п’яти років він знову сяде за кермо п’яним, то буде позбавлений права керувати транспортним засобом на 10 років і заплатить 40,8 тис. грн.

Читайте: Відтепер порушникам ПДР нараховуватимуть штрафні бали та надсилатимуть «листи щастя»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ