СНІД
Ситуація зі СНІДом в Росії – на рівні національної катастрофи

Глава Федерального центру з боротьби зі СНІДом Вадим Покровський заявив, що ситуація з ВІЛ в Росії досягла рівня національної катастрофи. За його даними, за нинішніх умов поширення інфекції в Росії, число заражених людей до кінця року досягне 1 млн осіб, а ще протягом одного-двох років цей показник подвоїться.

На думку Покровського, інформаційна кампанія по боротьбі з ВІЛ-інфекцією, на яку з бюджету виділили всього близько 200 млн рублів, пройшла непоміченою для населення. Фахівець зробив висновок, що в країні не робиться нічого, щоби зупинити поширення інфекції. А між тим ситуація загрозлива. За словами Покровського, кількість ВІЛ-інфікованих в I кварталі 2015 року в Росії збільшилася на 10% порівняно з аналогічним періодом минулого року і станом на 1 травня становить 933 419 осіб, що можна порівняти з числом хворих на ВІЛ-інфекцію у всіх європейських країнах. «Це майже африканські показники», – зазначив головний борець зі СНІДом. Основна маса заражених – у віці від 30 до 35 років.

Влада, схоже, не усвідомлює небезпеку – на тлі такого стрімкого зростання числа інфікованих витрати на лікування одного пацієнта в РФ скоротилися за п’ять років з 180 тисяч до 90 тисяч. При цьому в Росії існує лише один вітчизняний препарат для лікування ВІЛ. Всі інші – залежать від імпорту, додав академік. У січні стало відомо, що у зв’язку з відсутністю фінансування з держбюджету фахівці заморозили розробку російської вакцини проти СНІДу, на яку покладалися великі надії.

Тим часом в Мосміськдумі головного борця зі СНІДом назвали «агентом», який діє проти інтересів Росії. Коментуючи ідею Покровського ввести уроки сексуальної освіти в школах, депутат Людмила Стебенкова висловила думку, що «сексуальна освіта в школах лише збільшить інтерес дітей до сексу і призведе до сплеску ВІЛ та інших хвороб». Також вона заявила, що Покровський «діє як типовий агент проти інтересів нашої держави», пропонуючи говорити зі школярами про секс.

«Ці байки про рівень ВІЛ-інфекції не можна назвати достовірними, його можна притягнути до відповідальності за поширення неправдивих даних у ЗМІ», – вважає Стебенкова. «І дивно для глави бюджетної установи мати свою думку, яка суперечить позиції МОЗ», – зауважила вона.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ