емодзі
У Росії відкрили провадження щодо Apple, бо розгледіли у «смайликах» пропаганду гомосексуалізму

Компанії Apple загрожує призупинення діяльності на території Росії або штраф в 1 мільйон рублів за «пропаганду гомосексуалізму», пише Газета.ru.

УМВС у Кіровській області порушила адміністративну справу через «яблучні» смайли – емодзі, які, як припускають правоохоронці, пропагують гомосексуалізм серед неповнолітніх. Приводом до порушення справи стали матеріали перевірки за заявою місцевого юриста Ярослава Михайлова, який побачив пропаганду ЛГБТ-цінностей в емодзі (смайликах), які з’явилися в оновленій операційній системі iOS 8.3.

Як випливає з відповіді УМВС РФ у Кіровській області, справу порушили ще в серпні цього року, а самі емодзі спрямували на експертизу в Міжрегіональне бюро судових експертиз ім. Сікорського. Експерти цієї установи в підсумку повинні вирішити, чи присутня в цих зображеннях інформація, яка завдає шкоди здоров’ю чи розвитку дітей.

Якщо бюро підтвердить підозри поліцейських про пропаганду гомосексуалізму, то згідно зі ст. 6.21 КпАП РФ компанія Apple муситиме виплатити штраф у розмірі від 800 тис. до 1 млн руб., або компанії загрожує повна зупинка діяльності на території Росії.

Емодзі – мова ідеограм та «смайликів», що використовується в електронних повідомленнях та веб-сторінках. З’явилася в Японії та поширилася по всьому світу. Операційна система для комп’ютерів виробництва Apple Mac OS X підтримує емодзі, починаючи з версії Mac OS X 10.7 зі шрифтом Apple Color Emoji.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ