податок
Кабмін пропонує запровадити єдині базові ставки в ключових податках

Уряд України пропонує запровадити єдині базові ставки в ключових податках, зокрема ПДВ, єдиного соціального внеску, податку на доходи фізичних осіб та податку на прибуток. Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, передає Інтерфакс Україна.

Як повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабміну, прем’єр нагадав, що зараз в Україні є 90 видів різних ставок. «Це дозволяє, з одного боку, маніпулювати цими ставками нечесними платниками податків, а з іншого – зловживати податковим інспекторам під час нарахування податків та їх сплати», – зазначив він.

Впровадження єдиних базових ставок в ключових податках «з одного боку, встановлює рівність правил сплати податків, з іншого – дає можливість збалансувати бюджет», зазначив глава уряду. За словами Яценюка, на даному етапі пропонується «встановити єдину ставку для чотирьох базових податків у розмірі 20%». Він підкреслив, що на даному етапі бюджет виконує, зокрема, й функцію з економічного стимулювання, проте в перспективі бюджетні витрати повинні бути максимально скорочені. «Ми це робимо. Ми поетапно, щороку будемо скорочувати видатки державного бюджету і відповідним чином ми можемо скорочувати ставку податку», –сказав Яценюк.

При цьому він зазначив, що «ми не можемо зменшувати соціальні стандарти»: «Ми несемо дуже велике соціальне навантаження. Я чудово усвідомлюю, яка складна ситуація в українських сім’ях. Саме тому соціальне забезпечення й соціальні стандарти повинні бути не просто збережені, а повинні підвищуватися. І це прямо і безпосередньо пов’язане з податковою системою і збільшенням надходжень до державного бюджету».

Глава уряду також підкреслив, що зараз є «неймовірно високе податкове навантаження на заробітну плату, яка є причиною тіньових заробітних плат»: «З 2018 року ми пропонуємо встановити єдиний податок на заробітну плату в розмірі 20%. На перехідному етапі ми пропонуємо зменшити єдиний соціальний внесок з 41% до 20%, а також скасувати податок на заробітну плату, який платить працівник у розмірі 3,6%». За його словами, до моменту запровадження єдиного податку на заробітну плату ставка податку на доходи фізичних осіб встановлюється одна – в розмірі 20%. А для того, щоби захистити найбільш вразливі соціальні верстви населення, уряд пропонує взагалі не оподатковувати мінімальну заробітну плату.

Спрощена система оподаткування, за словами прем’єра, залишається без змін, оскільки вона є «основою для розвитку малого та середнього бізнесу та для формування середнього класу в країні». «Ми запровадимо послаблення для малих та середніх підприємців», – сказав Яценюк. Водночас він зазначив, що зловживання спрощеною системою великим бізнесом має бути ліквідовано. «Це несправедливо по відношенню до тих людей, які працюють на базарах, у майстернях, коли великий бізнес використовує спрощену систему оподаткування як метод ухилення від сплати податків і створення офшору», – підкреслив він. «В оподаткуванні податку на додану вартість вводиться єдина ставка. Основне – це своєчасне, прозоре і швидке відшкодування податку на додану вартість. Без корупції та свавілля з боку податкового інспектора», – підкреслив Яценюк.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ