Тимошенко
Опитування фіксують посилення позицій «Батьківщини»

Майбутні вибори в Україні, під час яких обиратимуть місцеві парламенти і мерів, дивують багатьох. «Але найбільше дивують високі рейтинги екс-прем’єра Юлії Тимошенко та її партії «Батьківщина», – пише оглядачка німецької газети Tagesspiegel Ніна Еглінськи.

Згідно з опитуваннями, ця партія може стати «найсильнішою політичною силою, а сама Тимошенко вже є одним з найпопулярніших політиків в Україні». За даними опитування Київського інституту соціології, проведеного наприкінці вересня, президент Петро Порошенко набирає 25%, а Тимошенко – 21%. Водночас великі партії на кшталт «Блоку Петра Порошенка» і «Народного фронту» українського прем’єра Арсенія Яценюка втрачають популярність.

Експерти, наприклад політолог Володимир Фесенко, бачать дві причини цієї тенденції. «З одного боку, виборці розчаровані урядом, – каже Фесенко. – Насамперед, це відчуває на собі Прем’єр-міністр Яценюк: його партія воліла взагалі не брати участі у місцевих виборах. А з іншого боку, виборців збиває з пантелику велика кількість нових партій». Так, у Києві за посаду мера боротимуться 29 кандидатів. Не дуже зрозуміло виборцям, за кого голосувати, і в інших великих містах. А партія Тимошенко за українськими мірками аж ніяк не нова – вона існує з 1999 року. На двох минулих виборах у 2014 році їй довелося змиритися з великими поразками: у травні – на президентських виборах, а потім на парламентських виборах восени, де «Батьківщина» не змогла подолати 5-відсоткового бар’єра. Попри те, «Батьківщина» увійшла в урядову коаліцію, ставши відтоді найгучнішим критиком уряду, а надто Яценюка.

Один з членів українського уряду розповів виданню, що спочатку Порошенко підтримував цю стратегію, бо хотів зробити главою уряду свого наближеного, нині спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана. Але, оскільки партія Яценюка і партія Порошенка отримали на виборах по 22%, прем’єром залишився Яценюк. Зрештою Тимошенко уклала з Порошенком щось на зразок домовленості, мовляв, вона критикуватиме Яценюка, коли це буде можливо. Але це не мало успіху: що сильнішою ставала критика уряду, то більше діставалося і Президентові Порошенку, йдеться в статті.

Тож, врешті єдиною, хто виграв від цього маневру, стала Тимошенко. Вона вже кілька місяців виступає в різних ток-шоу і звинувачує уряд у помилковій політиці. «А її вислів «шок без терапії» і «тарифи, які вбивають», – характеристика реформ прем’єра Яценюка – стали відомі всій країні», – пише Еглінськи, пояснюючи німецьким читачам, що плата за воду, електроенергію, послуги ЖКГ, а також ціни на харчові продукти колосально зросли в Україні, за деякими позиціями – на 170%, національна валюта гривня втратила з початку 2014 року майе 60%, інфляція сягає 50%, а третина всіх співробітників не отримує зарплати місяцями.

Тим часом політолог Фесенко не береться пророкувати, чим закінчаться вибори: «Багато виборців вирішують лише в останні дні, чи підуть вони взагалі голосувати».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на думку Фесенка, Кличко та Омельченко, ймовріно, зустрінуться у фіналі київських виборів.

Читайте: Тимошенко пророкує неконтрольоване повстання та знищення України, – Independent

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ