Повністю червоним Місяць стане близько 5-ї ранку
Повністю червоним Місяць стане близько 5-ї ранку

У ніч на 28 вересня жителі Землі зможуть спостерігати рідкісне астрономічне явище – «кривавий суперМісяць». Таке явище, як зазначають планетологи, буває раз на покоління, пише «Моя планета».

Супермісяць – астрономічне явище, при якому повня підходить максимально близько до Землі, досягаючи на своїй орбіті так звану точку перигею. У цей момент супутник приблизно на 50 000 км ближче до нашої планети, ніж в апогеї – найбільш віддаленій точці своєї орбіти. У момент суперповні небесне тіло стає візуально більшим приблизно на 14%. При цьому в ніч на понеділок Місяць також забарвиться у червоний колір – через тінь, яку відкидає на нього Земля.

Зазначимо, «кривавий» Місяць вже викликав паніку серед деяких верств населення, які вірять, що це ознака кінця світу. Однак у NASA говорять, що боятися нічого. Це астрономічне явище відбувається раз у покоління: минулого разу «кривавий суперМісяць» на небосхилі з’являвся в 1982 році, а в майбутньому з’явиться 2033 року.

Згідно з даними NASA, «кривавий суперМісяць» можна буде побачити в західних регіонах Росії, Північній і Південній Америках, Європі, Західній Азії та східній частині Океанії. Схід супутника відбудеться о 03:11 за київським часом. Повністю червоним Місяць стане близько 5-ї ранку.

Це не перший супрерМісяць 2015 року. Минулого разу астрономічне явище відбулося 29 серпня, однак тоді воно не збіглося з місячним затемненням, а тому супутник не забарвлювався в червоний колір.

Читайте: Цієї п’ятниці можна буде спостерігати «блакитний Місяць»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ