В РФ планують побудувати сім кораблів, озброєних ракетним комплексом «Калібр»
В РФ планують побудувати сім кораблів, озброєних ракетним комплексом «Калібр»

Росія планує масштабне переозброєння військово-морського флоту і розширення застосування крилатих ракет «Калібр» у зв’язку з ефективним бойовим застосуванням у Сирії. Про це йдеться у доповіді Управління військово-морської розвідки США (Office of Naval Intelligence, ONI), пише агентство Bloomberg.

За даними видання, нові ракети будуть розміщуватися на корветах та інших невеликих кораблях, значно посилюючи їх здатність «утримувати, погрожувати або знищувати цілі противника».

Як вказує армійська розвідка США, за допомогою «Калібрів» російська армія зможе, використовуючи різні платформи, утримувати фіксовану наземну ціль під загрозою застосування звичайних озброєнь. Аналітики називають ці ракети найбільш просунутою російською розробкою з усіх, які йдуть на експорт в останнє десятиліття.

Читайте: США побоюються російського флоту, який переозброюється, – The Daily Beast

ONI зазначає, що триваючий розвиток російських протикорабельних ракет «з поліпшеними конструктивними особливостями», такими як надзвукова швидкість і маневреність, «стануть проблемою для США і військово-морських сил союзників». Ракети «Калібр», наголошується в доповіді, також стоять на озброєнні китайського підводного флоту.

При розробці планів з переоснащення російського військово-морського, в першу чергу підводного флоту, була зроблена ставка на «залякування і захист», другим за значимістю стало будівництво ядерних і універсальних підводних човнів.

Росія представила нову морську стратегію в липні, нагадує Bloomberg, зробивши акцент на операціях в Атлантиці. Агентство цитує Віце-прем’єра РФ Дмітрія Рогозіна, який заявив, що НАТО «активно розвивається останнім часом і наближається до наших кордонів, і Росія, звичайно, реагує на це».

Читайте: Росія розробляє ядерну зброю, здатну спровокувати цунамі

Минулого тижня агентство РІА «Новости» повідомило про закладення на петербурзькому суднобудівному заводі «Пелла» двох малих корветів проекту 22800, які будуть озброєні ракетним комплексом «Калібр». Загалом повідомлялося про плани з будівництва 7 таких кораблів.

Ракети класу «Калібр» (за класифікацією НАТО SS-N-27 Sizzler) були розроблені ще в 1980-х роках і довго чекали свого часу. Перший ракетний комплекс цього типу був прийнятий на озброєння лише 3 роки тому. Його встановили на ракетному кораблі «Дагестан» Каспійської флотилії. Перше бойове застосування відбулося в день народження Путіна, 7 жовтня, коли ВМФ Росії завдав удару по цілях у Сирії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ