Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

Коротко про технічний стан «Адмірала Кузнєцова», який коптить небо Європи та викликає побоювання країн НАТО тільки через те, що, не дай Бог, потоне.

Всі чотири дейвуди протікають, тому періодично підтоплюються підшипники ліній валів, що накладає обмеження на максимальну кількість обертів. Давно виробила свій ресурс автоматика ГЕУ, від цього «Кузнецов» димить як броненосець з фотографії початку століття. До того ж трубопроводи вже «ледве дихають» та й матроси, які обслуговують ГЕУ, не можуть похвалитися професійними навичками і знаннями. В результаті замість майже 29 вузлів, які дав «Кузнєцов» на випробуваннях, або хоча б 24, на трьох машинах він ледве тримає 16-18, а зазвичай – не більше 10-12 вузлів.

admiral-kuznyetsov
Російський авіаносець «Адмірал Кузнєцов»

Тепер увімкнемо ліхтарик і спустимося ще нижче… Тут ми станемо свідками чергового авіаносного дива, що робить цей корабель несхожим на жоден інший. Ви можете йти по залитій світлом чистій третій палубі, але варто лише спуститися нижче, як ви потрапляєте в «катакомби» – з розкиданими постами, кинутими каютами, все це – без світла і дуже часто затоплено (іноді стічними водами), тож, запах «високоякісний».

Спускаємося ще нижче, в трюм. Там все в мазуті та воді, там і тут – купи сміття (нести його на причал далеко та туди й пускають тільки в певний час, а прибирання на кораблі роблять завжди, ось і кидають сміття в трюм). А знаєте, скільки у нас мазуту і води в трюмах? Скільки, скільки? 50 тонн, кажете? Вибачте, це несолідно. Адже ми – авіаносець, а не якась там канонерка. Тоді 500. Ну що, переконливо – рахуй, 10 залізничних цистерн. Тобто, вони реально половину корабля просто не контролюють, оскільки він загажений і ніхто нічого там не прибирає.

Все, що потрібно знати про гордість флоту вмираючої імперії. Це якщо «гордість така», то що діється в інших – страшно уявити. Все блеф показуха і понти.

Джерело: Тарас Загородний

БЕЗ КОМЕНТАРІВ