Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

Бачу, що пішла чергова хвиля «Путін почав наступати ще вчора, а ми й не помітили». У цілому, як завжди: коли влада починає боятися того, що з ними скоро почне робити народ через девальвацію, розграбовані банки, захмарні тарифи, які відкидають за межу бідності 50% населення, то одразу раптом починають говорити «Путін нападе».

Чи може напасти Путін? Може. Він міг це зробити ще два роки тому, коли і армії у нас не було. Тоді був найсприятливіший момент.

Питання в іншому. А навіщо? І в чому логіка? В діях Путіна завжди є логіка. Своя, кривава, цинічна. Але логіка.

У зв’язку з цим «Путін нападе ось-ось» не має під собою логіки з наступних причин:

  1. Економічне становище РФ близьке до колапсу. Резервний фонд буде вичерпано до кінця цього року. Про це відкрито говорять. Весь цей рік РФ залучала масу ресурсів, щоби зняти санкції в липні. Тепер всі ресурси викоритсані, щоби санкції послабили в грудні. Це питання обговорюватиметься в жовтні. Тобто будь-яке загострення, в якому РФ відкрито йде на агресію, знижує шанси на скасування санкцій.
  2. РФ використало купу ресурсів в кампанії Трампа, щоби не пройшла Гілларі. Знову ж таки вибори в жовтні та будь-яке загострення з його прямою участю – це автоматична перемога Клінтон, яка дала зрозуміти, що панькатися з РФ не буде. З українським керівництвом теж, до речі.

Тому будь-який «масштабний наступ» тут і зараз при прямій участі російських військ позбавлений логіки. Це малоймовірно. Хоча, звичайно, психа складно прорахувати. Але до останнього часу він діяв логічно. Тому залишається ймовірним загострення в старому форматі «ополчення», на що українська армія здатна жорстко відповідати.

Джерело: Тарас Загородний

БЕЗ КОМЕНТАРІВ