Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

Володимир Гройсман вніс у Верховну Раду закон, який фактично дозволяє колишньому віце-прем’єру і главі Міністерства фінансів Словаччини Івану Міклошу очолити український Мінфін без отримання громадянства.

На мою думку, це просто приниження. Пряме порушення закону про державну службу.

Тим більше, що я не бачу особливої мотивації у колишнього міністра Словаччини допомагати Україні. Навіщо? Ми ж прямі конкуренти. Не дай Боже, в нас будуть створені умови, схожі до словацьких.

Тоді заводи зі Словаччини до нас перенесуть. Робоча сила дешевша. Є кваліфікація. На відміну від Словаччини, ще й ринок великий.

Коли ці войовничі ідіоти зрозуміють, що державу можуть побудувати лише люди, яким наша країна потрібна і хто збирається тут жити. І дітей ростити.

Що чешуть довірливим (сподіваюся, вже недовго залишилося до загального просвітлення) тубільцям (тобто нам, українцям) заїжджі гастролери на кшталт Івана Міклоша, Айвараса Абромавичуса та Наталі Яресько?

— Держава повинна повністю піти з економіки (все продати. Ну, з урахуванням інтересів гастролерів. Ви думали, вам безкоштовно робитимуть добре?).

— Створити начебто «всім рівні умови» (читай — пільгові умови для транснаціональних корпорацій, бо у них кредити дешевші разів у 10).

— Слухатися, що говорять мудрі старші (МВФ, Німеччина, США) — і буде вам щастя.

— Чиновники повинні сидіти й чекати біля моря погоди.

А ось що ці люди реально роблять для власних країн, коли тубільці не бачать і не чують. Наведу приклад Словаччини.

Колишній віце-прем'єр Словаччини готовий прийняти пропозицію очолити в Україні Міністерство фінансів
Колишній віце-прем’єр Словаччини готовий прийняти пропозицію очолити в Україні Міністерство фінансів

— Порушили всі писані й неписані правила ЄС щодо надання прямих державних субсидій новим виробництвам. Дозволено 25 млн. євро — дали 170 млн. євро.

— Чиновники не вилазять з кабінетів транснаціональних корпорацій, щоби затягнути до себе виробництва.

— Знижують податки всупереч верескам Німеччини, МВФ та решти.

У результаті словаки поставили на ноги промисловість з нуля і майже наздогнали Чехію за рівнем доходів.

Успіх приходить до нахабних, зухвалих і впевнених у собі народів, які готові брати відповідальність на себе. А не чекати — доки хтось прийде і зробить нам добре.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ