Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

Чому ніша «аграрної наддержави», куди нас намагається заштовхати Захід,  —  маячня?

Це ще гірше, ніж ненависна багатьма хіпстерами металургія, бо в країні буде ще менше залишатися додаткової вартості.

Техніка — імпорт. Паливо — імпорт.

Робоча сила теж — радше імпорт, ніж реальна зайнятість. Міжнародний бізнес, він без сантиментів — завезуть китайців (вони ефективніші, сорі), а пізніше — роботів (гряде четверта промислова революція, хто не знає).

І насіння також — імпорт. Для тих, хто не в курсі: насіннєвий матеріал, особливо ГМОшний, вирощується за кордоном і не дає потомства. Тобто — постійно потрібно закуповувати за повноцінні долари.

Далі. Сільське господарство — це ризиковий вид бізнесу, тому страхуватимуть також іноземці. І кредитувати теж будуть іноземні банки.

Чисто теоретично братимуть наші добрива, які ми поки виробляємо. Але скоріше «ні», ніж «так». Іноземні ТНК мають звичку ходити парами: виробників із Франції, наприклад, кредитує французький банк і страхує французька страхова компанія. Не вірите? Спробуйте купити «Рено» в кредит в Україні. Переконайтеся.

На всі спроби тубільців тицьнути в «монополію», «відсутність конкуренції», у «білих людей» — є гарні бізнес-терміни на кшталт «не ті кредитні рейтинги», «у вас немає гарантій» та інша лабуда. Її згодовують тубільцям, які не розуміють —  що потрібно рухати власний національний капітал. Піднімати свої «Самсунги», «Сіменси», які вироблятимуть товари з високою доданою вартістю, а не сировину як продовольство.

Ось така фігня, малята з тубільським мисленням.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ