Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

«Держдеп наполягає на тому, що Україна повинна внести зміни до Конституції — з «особливим статусом» для окупованих територій Донецької і Луганської областей. Провести на окупованих територіях вибори найближчим часом і забезпечити амністію бойовикам. Мінські угоди необхідно імплементувати до кінця 2016 року, альтернативи їм немає. Хоча «Мінськ» і поганий, але Україна, як держава на нього погодилася», — заявила сьогодні помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд на зустрічі з представниками парламентських фракцій у Верховній Раді.

Панікувати стосовно таких заяв не варто. Захід і далі повторюватиме такі мантри.

Наше головне завдання — кивати головою і демонструвати бурхливу діяльність та цілеспрямовану імітацію (в цьому наші депутати справжні майстри. Хоч тут це стане в нагоді).

Киваємо головою і на словах готові робити все, але за процедурою. Тобто дуже-дуже-дуже довго. Рівно до того моменту, коли продовжать санкції Росії у червні та коли Барак Обама залишить Білий Дім. Швидше за все, і Вікторію Нуланд із собою забере.

Там ми вже бадьоро зустрічатимемо новий Держдеп. Киватимемо головою і демонструватимемо цілковите розуміння.

Якщо не вийде, то можемо оголошувати референдум про приналежність окупованої частини Донбасу. І довго-довго його проводити. По-перше, немає грошей. По-друге, у нас складна й тривала процедура…

Загалом, десь так. Доки низькі ціни на нафту не доб’ють вмираючу імперію.

Вікторія Нуланд

БЕЗ КОМЕНТАРІВ