Тарас Загородній, політичний експерт

Якось всі перехвилювалися через «мисливські байки» Кіссінджера з приводу нашої країни і РФ. Почитав. Гарно написано. Клієнту (тобто Путіну) має сподобатися. Упевнений, що Кіссінджер може розповідати таке годинами. За рахунок клієнта, зрозуміло.

Кіссінджер щодо України давно каже подібне. Наприклад, в розпал військових дій в 2014 році з розумним виглядом розповідав, що частина українців – православні (за Вову, звичайно), а друга частина – католики (саме католики) за Європу. І, звичайно, відкрито підтверджував «підозри» Кабаєва, що Майдан зробили американці. І що? Санкції Вові все одно вліпили.

В його плані все чудово, але не вистачає реалістичності (як і у всіх імперських фантазіях). Або не вистачає головного: так, а ціну на нафту Кіссінджер теж поверне? Хоча він може і це пообіцяти. За окремою таксою.

Але це не означає, що такі розмови не ведуться. І це означає, що ми теж не повинні ловити ґав. Їхні пропозиції ми почули. Можемо і свої.

Віртуальний вступ в НАТО (Німеччина, Франція, Італія точно не пустять) можна було б спокійно обміняти на союзника США поза НАТО з щорічною допомогою армії – 2-3 млрд. доларів. Задарма. Віртуальний НАТО не зупинить Путіна. Ердоґан це зрозумів після збитого літака, а своя потужна армія – так. Такий «нейтралітет» цілком би нас влаштував.

Ще більш віртуальний вступ в ЄС (одна половина чинуш в ЄС куплена Росією, а друга – мріє про це) можна було б спокійно розміняти на розширення квот для нашої економіки плюс дотації «на реформи». А то ми так «доінтегруємося», що в країні залишаться чиновники, пенсіонери, сміття і грантоїди з казками про красивий ЄС. Решта – просто виїдуть.

На мій погляд, це єдині компроміси, на які ми можемо піти. Вова йде з Донбасу і Криму. Як це зробити? Ось нехай Кіссінджер і гоп-компанія і думають. Будапештський меморандум не тільки ми підписували. Вчіться торгуватися як Ізраїль. Пора дорослішати.

Джерело: Тарас Загородний

БЕЗ КОМЕНТАРІВ