Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

Чесно кажучи, якість виступів Порошенка останнім часом сильно впала. Чи то змінилася команда аналітиків, чи то халтура,  чи то підстава. Наприклад, останні обіцянки отримати безвіз «вже 24 листопада». Те саме стосується погрози «допитати всіх і кожного з приводу коштів». Це нереально з кількох очевидних причин.

1. В законі визначено чіткий порядок перевірки достовірності: НАЗК-НАБУ-СУД. Тому всі інші струси повітря з боку лояльного Генпрокурора не більше, ніж блеф. Будь-який адвокат середньої руки розвалить справу ще на стадії досудового слідства, оскільки це підслідність НАБУ. А перевірити 150 тисяч декларацій – це справа не одного року.

2. Притиснути за готівку та несплату податків складно з двох причин:

1) Строки давності. Якщо не помиляюся 10 років. Тобто за допомогою адвокатів і лояльних судів (їх ще ніхто не міняв) швидко доведуть, що або терміни давності пройшли, або дуже близькі до цього.
2) У нас не США і немає кримінальної відповідальності за несплату податків фізичними особами. Максимум штрафи.

Тому і тут реально ніхто нічого зробити не зможе. НАБУ – не гумова і воювати при такій кількості справ складно. А люди з грошима наймуть ще й не одного адвоката, який може вимотати будь-яку слідчу групу.

3. Можна піти, звичайно, шляхом беззаконня, як це робив Міша в Грузії, де через ручні суди садили всіх. І адвокатів також. Але для Порошенка скоріше стане уроком доля Саакашвілі, який тепер вигнанець на Батьківщині та жебрак на чужині. А тут швидко не поїдеш – статки нажив великі.

4. Порошенко сам перебуває у великій зоні ризику. Політичну кар’єру то він почав не вчора, а в 1998 році. І владу майже не залишав. Тож, бумеранг швидко може повернутися, наприклад, після приходу до влади Юлії Тимошенко, яка може зіграти в гру «згадати все і кожен день». Впевнений, що її запитання дуже не сподобаються багатьом. Тому не «буди лихо, поки воно тихе».

Хоча не виключено, що такі грізні заяви звучать для зовнішнього споживача, який реально думає, що когось покарають.

Я особисто за амністію капіталів, оскільки впевнений, що будь-яка спроба у когось щось конфіскувати дуже погано закінчиться для країни.

Джерело: Тарас Загородний

БЕЗ КОМЕНТАРІВ