Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

Щодо помилок і міфів навколо електронного декларування. Купка соціальних паразитів на грантах вже кричить, що тепер «всіх посадять, все конфіскують» і корупцію переможемо.

Ну, в цілому, це те саме, як всіх «люстрували» і «проводили переатестацію» прокурорів. Зробили так тупо, що все залишилося на своїх місцях, а звільнені «через люстрацію» ще й компенсації з бюджету отримають (з наших з вами кишень).

Власне грантоїди ніколи особливими професійними якостями не відрізнялися. Там головне грант випросити, а не результат показувати. Є результат – немає гранту. Все просто. Тому у них немає завдання реальної боротьби з корупцією.

Так ось. Електронне декларування – це те саме декларування, що і було з 2011 року, тільки не на папері, а на сайті. І кримінальна відповідальність настає не за те, що вкрав, а за те, що не показав, скільки вкрав.

Все інше вимагає ще гори роботи над доказами. Це тільки в ідіотських фантазіях Шабуніна, Лещенка крики «вкрав» вже означають вирок. Чого можна ще чекати від нероб?

Зараз піде активний процес реструктуризації корупційних активів в більш цивілізовані схеми (наприклад, не «бабуся подарувала», «а успішно працює компанія дружини з будівництва»). Тут довести факти передачі інсайдерської інформації в рази складніше і вимагає багато ресурсів. НАБУ не гумова. Ресурси і люди обмежені. У корупціонерів є гроші на кваліфікованих юристів і адвокатів. І вони системні.

Але головне, що їм полегшує завдання, – це суди, з яких і потрібно було починати. Вони дадуть швидше піти від відповідальності та легалізувати вкрадене. До тупуватої й бундючної купки грантоїдів це не доходить. Їхнє завдання не з корупцією боротися, а до корита швидко дістатися і спиляти грошей.

Джерело: Тарас Загородний

БЕЗ КОМЕНТАРІВ