Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

У версії чергового «єврооптиміста» Заліщук з приводу величезної квартири в центрі Києва є маса нестиковок (в принципі для «єврооптимістів» темні історії походження їхніх багатств звичні).

  1. Світлана старанно обходить питання ціни квартири. У цьому районі з таким метражем вона коштує в діапазоні від 300 до 400 тисяч доларів.
  2. Незрозуміла чехарда з датою придбання. Свєта говорить, що квартира у неї була вже в 13-му році, а документи підтверджують, що Світлана тут збрехала – квартира придбана в 14-му році. Злі язики стверджують, що це зроблено, щоби заховати ціну квартири. Схоже на правду. Ціну в декларації ми так і не побачили.
  3. «Багатий швед». Можна припустити, що швед готовий кинути спокійну і ситу Швецію і вкласти гроші в воюючу країну і в місто, в яке не сьогодні-завтра зайдуть російські танки (це розпал військових дій). Але тут є нестиковки:

1) «Швед» з’являється в декларації Свєти тільки в 15-му році (декларація подана в 2016-му) із сумою близько 816 992 крон. Тобто приблизно 100 тисяч доларів. Тобто у Свєти дірка в балансі як мінімум 250-300 тис. вже більше року і до сьогодні.

2) Квартира оформлена лише на Свєту, а не на них двох. Якийсь той швед довірливий або добрий. Тим більше, що він продав свою квартиру в Стокгольмі.

3) На Заході не заведено купувати квартири за всю суму, а брати кредит. Навряд чи у шведа є готівка в такій кількості. Тим більше, що він державний службовець.

  1. Друга квартира в іпотеці. У 2006 Світлана бере іпотеку – 60 тисяч до 2026 року. Квартира знову в центрі (Ну, не буде ж «борець з корупцією» як який-небудь лох жити не в центрі). Тобто платить вона її і зараз. З огляду на те, що з того часу курс виріс в 6 разів – це реально мало завдати непоправної шкоди бюджету «полум’яного борця з корупцією». Але, можливо, Свєта виплатила все достроково. «Борці з корупцією» здатні на багато чудес. Або продовжує отримувати гранти в доларах, як і належить грантоїдам.

Тепер мені цікаво послухати думку шведа. Звуть його Мортен Енберґ (так написано у Свєти в декларації), він очолює Офіс реформ Ради Європи.

Джерело: Тарас Загородний

БЕЗ КОМЕНТАРІВ