Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

Почитав програму Гройсмана. Гарно написано. Буде особливо шкода слухати, чому і її не змогли виконати. Не в перший і не в останній раз в українській історії.

Склалося враження, що автори дещо запізнилися у часі. Це ідеальна програма для середини 2013 року, коли економіка не втратила в доларовому вираженні 50%, коли були живі ще підприємства Донбасу, які приносили основну валютну виручку, коли на чолі НБУ не було відвертої мародерші, яка тільки й думає, як би що вкрасти і розорити.

Це програма часу, коли кризові явища вже відчувалися і економіка лише починала скочуватися до кризи. Це все одно, що прописувати аспірин, коли хворий лежить в реанімації в глибокій комі. Не аспірин потрібен, а дефебрілятор і укол адреналіну в серце.

Як Кабмін збирається запускати економіку, залишається загадкою. Імовірно, і вони не знають. Я не побачив відповіді на чотири запитання:

  1. Що ми вирішуємо з мопонолізацією?
  2. Як ми запускаємо кредитування за прийнятними ставками? (Хоча із завжди «непритомною» Гонтарєвою це нереально. Вона більше думає, як вкрасти що погано і непогано лежить)
  3. Звідки ми беремо гроші (інвестиції) для економічного зростання?
  4. Як ми скорочуємо податкове навантаження на економіку?

Цього в програмі немає. Купа обіцянок, які переписуються з однієї програми в іншу протягом декількох урядів. Особливо потішила обіцянка скоротити Податкову службу і податкову поліцію. В останній раз це нам обіцяла Яресько, після чого терор цієї сарани збільшився в рази.

Джерело: Тарас Загородний

БЕЗ КОМЕНТАРІВ