Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ УКРАЇНСЬКИХ ЗАРУЧНИКІВ

Вважаю некоректним висувати претензії депутатам та іншим, що Савченко звільнили, а інших – ні. Ми повинні розуміти, що для Росії наші хлопці, які знаходяться в російському ув’язненні, не полонені, а заручники. Росія веде себе по-бандитськи. У них немає жодних обмежень. Це у нас є обмеження. Ми повинні діяти за якимись правилами і мобілізувати світову спільноту.

ПРО СААКАШВІЛІ ТА ОБШУКИ В ОДА

Обшук проводився у неформального скарбника Саакашвілі, який веде всі грошові справи голови ОДА не лише щодо консульства, але й щодо фонду «На благо Одеси». До цього фонду дуже багато запитань. Що стосується самого Саакашвілі, то його запрошували в Україну в якості менеджера, який робитиме роботу, а роботи немає. Одеса займає 18 місце в рейтингу регіонів, до того ж там багато грошей обертається. Про більшість губернаторів, які тягнуть прифронтові області – Харківську, Дніпропетровську та інші – ми взагалі не чуємо. Багато хто навіть не знає їхніх імен. А навколо Саакашвілі тріскотні дуже багато. Зрозуміло, що він приїхав сюди не губернаторством займатися, а робити свою політичну кар’єру.

Чому почалися ці обшуки? Дуже просто. Поки Саакашвілі критикував і зносив Яценюка, йому все прощалося, всі дивились крізь пальці на те, що він робив. Закривалися очі і на те, що Сакварелідзе їздить до Італії, щоби куртку купити за п’ять тисяч доларів, і на появу джипів та інших предметів далеко не першої необхідності, і на багато чого іншого. Щойно Яценюка знесли і в це крісло посадили іншого Прем’єр-міністра, ситуація і ставлення до нього змінилися.

Все почалося після інтерв’ю, яке Саакашвілі дав британській газеті Guardian, де просто «помиями» облив Гройсмана і назвав новий уряд «купкою бездарних людей». Потім десять разів говорив, що журналіст його не так зрозумів, на що журналіст відповів, що, прослухавши ще раз запис, – все правильно він зрозумів. Це дуже було негарно, м’яко кажучи, так поводитись. Якщо ти був успішним керівником, так покажи, який ти успішний. Карт-бланш дали. Стара українська історія: всі починають займатися політикою і ніхто не хоче займатися справами, йдуть в парламент і кажуть, як вони мінятимуть країну. Це ми вже проходили.

ПРО СУДОВУ РЕФОРМУ

Судова реформа потрібна, тому що незалежний суд є наріжним каменем державності, інвестиційної привабливості, стабільних прав власності в країні. Економіка не росте, поки немає стабільних прав власності. Забезпечити це може незалежний суд. Я подивився цю реформу, і в мене склалося враження, що це просто концентрація корупційних потоків в одному місці. Не бачу як це питання вирішується комплексно. Я не вважаю, що зарплата 20 тисяч для судді – це нормально. Вона повинні бути вищою. На рівні райцентру – 2-3 тисячі доларів. З іншого боку, має передбачатися покарання, тому що без цього нормально працювати вони не будуть. В наших умовах, скільки б чиновнику не дали зарплати, якщо не буде покарання, нічого відбуватися не буде. Для прикладу: у нас створено красиве НАБУ з хорошими зарплатами, а справ немає. Генеральна прокуратура не розслідує справи, тому що слідчі нарікають на маленькі зарплати і кивають на НАБУ, а ті нічого не роблять, бо не вміють і не хочуть.

Джерело: Тарас Загородний

БЕЗ КОМЕНТАРІВ