Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

В українській політиці є стара добра традиція – напередодні виборів починати заводити розмови про «нові партії», які будуть очолювати «зовсім не такі, а інші» або «вже ці точно чесні». Загалом, нові «озимі», які тільки і чекали, щоби зробити щасливим народ. Судячи з активного обговорення «нових партій» нічого не змінилося.

Всі ці розмови – це танці з бубнами і «старі пісні про головне».

  1. Поки поріг проходження в парламент не буде знижений до 1-2%, це все казки. Зараз мінімум потрібно набрати 800 тис. голосів, на що здатні тільки чітко відбудовані структури з великими грошима, а не неорганізовані хіпстери, які вирішили пограти в політику. Система завжди перемагає хаос.
  2. Доки не буде зрозумілий механізм залучення аудиторії, яка ніколи не ходила на вибори, – це все художній свист. Як залучити нову аудиторію:

а) Зробити два тури на мажоритарці. На другому турі є можливість залучити ідеологічний електорат і знизити ефективність систем скупки голосів, які в злиденній країні йдуть на «ура».

б) Зробити електронне голосування. Якщо ліньки йти на дільницю, то просто натисни.

Всі інші розмови про «відкриті списки» тощо – це «развод» для лохів. Це заїзд по тій самій аудиторії дисциплінованих бабусь.

Але на цьому ніхто не акцентує увагу. В принципі правильно, а то раптом реально виграють і одразу гранти перестануть давати. А так можна доїти американське посольство довго і нудно. Ну, хоч якісь інвестиції в економіку.

Джерело: Тарас Загородний

БЕЗ КОМЕНТАРІВ