Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

Відмінне дослідження щодо Східної Європи та уроки для України. Коротко:

1. Наслухавшись всіляких радників-неолібералів типу Бальцеровича та інших грантоїдів, Польща, Угорщина, країни Балтії провели звірячі ліберальні реформи та продали свою економіку в руки іноземців.

2. Зараз вони з подивом виявляють, що іноземцям, м’яко кажучи, плювати на ці країни. Щойно з’являються найменші ознаки кризи, вони одразу виводять свої капітали з країни та їхні економіки обвалюються, що ніколи не дасть можливість піднятися до рівня розвинених країн.

3. Більш того, в результаті контролю іноземцями економіки, країни потрапляють в замкнуте коло: працездатне населення виїжджає – залишаються пенсіонери та чиновники, які знову піднімають податки – нова хвиля еміграції працездатного населення, оскільки за умови таких податків невигідно ані працювати, ані жити. Саме тому зараз поляки вилазять зі шкіри, щоб українців до себе привернути – працювати там немає нікому.

4. До країн Східної Європи дійшло, що потрібно послати під три чорти неолібералів і ростити власний національний капітал, з яким цікаво буде інвестувати і розвивати країну.

У нас ситуація трохи краща. У нас є національний капітал, який не потрібно знищувати, як нам зараз всякі грантоїди та радники пропонують, а проводити:

1. Політику протекціонізму.
2. Підтримувати пріоритетні галузі економіки.
3. Підтримувати експорт.
4. Створити банк реконструкції та розвитку.
5. Розвивати ринок капіталу, щоби не просити грошей в МВФ в обмін на вбивство своєї економіки, а отримувати дешевий капітал всередині країни, що не тікатиме з країни.

І менше слухати МВФ та іншу грантоїдську шушваль, яка просуває інтереси іноземного капіталу.

Джерело: Тарас Загородний

БЕЗ КОМЕНТАРІВ