Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

Про черговий транш МВФ. Ми вже рік очікуємо на третій транш від МВФ і ніяк не дочекаємося. До кінця літа, найімовірніше, не буде, тому що на порядку денному МВФ немає питання про виділення нам грошей. Імовірно до кінця року, якщо в Міжнародному валютному фонді затвердять це рішення.

Але як показує сумна історія співпраці українського уряду з МВФ – третій транш ми зазвичай не отримуємо, бо не виконуємо їхні умови. У нас раптом починається підйом економіки і всі вважають, що ці гроші не потрібні. Я думаю, що вони і зараз особливо Україні не потрібні. Тільки Юлії Володимирівні вдалося отримати третій транш. Вона зробила все настільки красиво, що Україна ніяких умов не виконувала.

Минулого року, коли ухвалювали бюджет, Яресько красиво розповідала, що ми прийняли бюджет, який подобається МВФ, і ось-ось отримаємо гроші. Минуло 8 місяців, а грошей так і немає. Гройсман вже практично прогнувся під МВФ, підняв ціни на газ, які МВФ не вимагав, але валютний фонд знову незадоволений.

Співпраця з МВФ має бути більш прозорою, держава повинна викласти все, чого хоче від нас Міжнародний валютний фонд. Але судячи з динаміки, резерви НБУ у нас ростуть, тому що піднялися ціни на нашу основну продукцію – аграрну і метал. Економіка в катастрофічному стані не перебуває. Після триразової девальвації відбулася корекція платіжного балансу. Ми не витрачаємо стільки валюти, щоби постійно потрібні були кредити для підтримки платіжного балансу. В остаточному підсумку ми можемо і не отримати транш і самі депутати не зовсім в це вірять.

Моя традиційна порада уряду – менше красти, тоді жодних грошей від МВФ нам не знадобиться.

Джерело: Тарас Загородний

БЕЗ КОМЕНТАРІВ