Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

Насправді відставка Ложкіна – це більше, ніж «просто відставка». Найімовірніше, зміна парадигми відносин в країні від «давайте шукати компроміси» до «влада сильна як ніколи».

Ложкін – людина компромісу і міг підтримувати крихку рівноваги олігархічних груп, які і є «державою» на даному етапі, як би ми не хотіли. Нові структури та еліти поки не виросли.

Тепер компромісів ніхто шукати не збирається – одна олігархічна група раптом вирішила, що країну доїти має право лише вона. Решта – терплять і мовчать. Терплять і «колеги по цеху», і люди, яких доять за рахунок тарифів, мародерства НБУ тощо.

Загалом, сильно нагадує зарозумілість «сім’ї Януковича» напередодні Майдану-2. Вони раптом теж подумали, що доїти країну мають право лише вони. Тільки у Януковича за спиною був лояльний Донбас, не таке озлоблене населення і «Беркут», який готовий за малу пайку битися.

Тут же – і готове до судів Лінча населення, і люди, у яких вже є успішний досвід знесення влади, і «колеги» по олігархічному цеху, готові за першої же можливості роздягнути до трусів за весь пресинг, і озвіріле від нових тарифів на ЖКГ населення, і потрійна девальвація.

Тобто за новими олігархічними кланами – просто дзвінка порожнеча. Їх немає кому захищати.

Це добре розуміє багато хто з тих, які зараз зіскакують. Поки не пізно. Як показує практика, хорошим це не закінчиться. Час зіскочити поки є. До виборів у США в листопаді нічого, найімовірніше, не станеться, як просили товариші з Вашингтона. Потім платити за рахунками доведеться. І все, що так весело віджимається, доведеться повертати. З великими відсотками.

Джерело: Тарас Загородній

БЕЗ КОМЕНТАРІВ