Тарас Загородній, політичний експерт
Тарас Загородній, політичний експерт

Складно все ж таки бути «грантососом». З одного боку, за малу подачку потрібно кричати «про ринок», «реформи як в Європі», а з іншого – доводиться підтримувати антиринкові закони про «регулятора ринку»(!!!). Так і до шизофренії недалеко. Ну, коли господар сказав «стрибати», значить собаки повинні «стрибати».

Чому ЄС просуває не справжній ринок (з біржею газу, зменшенням монополії видобутку газу в країні з боку держави, підвищенням конкуренції тощо), а «регулятора», який підвищує ціни на енергію до космічних висот? Все до смішного просто:

  1. Україна сама видобуває газ і за умови наявності справжнього і конкурентного ринку ціни на енергоносії будуть нижчими, ніж в ЄС (ціни на бензин в США і на газ нижчі, ніж в ЄС, через конкуренцію).
  2. Нижче ціни – менше витрат на виробництво продукції.
  3. Нижче витрати – виробництво переїжджає до нас. Зростає економіка і зайнятість.

Але у нас є «регулятор», який ставить на свій розсуд ціни.

  1. Залишки промисловості вирізаються на металом через витрати, які зросли. І ми ударно повернемося в кам’яний вік – в аграрну країну. У нас, до речі, клімат помірно-континентальний. Це холодніше, ніж в Європі.
  2. У країні невигідно жити. Працездатне населення їде в ЄС.

Ось і вся історія про цих скотів з ЄС та їхніх собачок на підгодівлі. Сподіваюся, цю маячню скасують дуже скоро попри крики і вереск цих європейських повій.

Якщо індіанці починають думати головою і про свій інтерес, то вони швидко стають «білими людьми». В іншому випадку так і залишаться назавжди забитими жебраками.

Джерело: Тарас Загородній

БЕЗ КОМЕНТАРІВ