газ
З 1 травня одна тисяча кубічних метрів газу коштує 4,942 грн.

Уряд України допускає щоквартальний перегляд регульованих роздрібних цін на природний газ за наявності відповідних чинників. Про це йдеться у постанові Кабміну №315 від 27 квітня 2016 року, передає Інтерфакс-Україна.

«Встановити, що в разі зміни чинників, які суттєво впливають на рівень регульованих роздрібних цін на природний газ, вказані роздрібні ціни можуть переглядатися щоквартально», – зазначається в документі.

Згідно з постановою уряду, основною зміною формули розрахунку роздрібної ціни стала прив’язка гуртової ціни до ціни імпортованого природного газу на німецькому газовому хабі NetConnect Germany (NCG).

Серед інших умов – курси гривні до долара і долара до євро, прогнозована вартість транспортування газу від хабу NCG до Словаччини і потім до західного кордону з Україною.

Уряд у пояснювальній записці зазначає, що ця формула вивела на ціну з 1 травня на рівні 4,942 гривень за 1 тисячу кубічних метрів.

Читайте: Єдина ціна на газ в Україні зменшить масштаби корупції – МВФ

Нагадаємо, 27 квітня Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо єдиної ціни на блакитне паливо. Як повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, йдеться про встановлення ціни 6879 грн за тис. кубометрів.

Оскільки ціна на газ сягає 76% у структурі тарифів на теплопостачання, з нового опалювального сезону ціна на опалення зросте вдвічі.

Водночас у «Батьківщині» Юлії Тимошенко кажуть, що прем’єр-міністр Володимир Гройсман збрехав щодо цін на газ для України за контрактом з російським монополістом «Газпром».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ