тарифи на опалення
НКРЕКП підвищила тарифи на тепло на 75-90%

З 1 липня 2016 року Національна комісія, що здійснює держрегулювання у царині енергетики та комунальних послуг підвищила тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалювання на 75-90%. Відповідне рішення НКРЕКП ухвалила на засіданні 5 травня. Про це повідомив голова регулятора Дмитро Вовк, передає Інтерфакс-Україна.

«Відсоток залежить від підприємства (теплопостачання, – ред.). Левова частка коригування пов’язана з рішенням уряду стосовно ціни на природний газ, решта – перегляд заробітних плат відповідно до нового рівня мінімальних зарплат і рівня ЄСВ, зміна роздрібних тарифів на електроенергію тощо», – сказав він.

Співрозмовник агентства наголосив, що комісією затверджені заходи зі збільшення рівня оснащеності житлового фонду будинковими лічильниками тепла з поточних 60% до 86%.

«Ще 14% в процесі і на совісті підприємств і органів місцевої влади. Найкращий (за кількістю лічильників тепла, – ред.) Київ, найгірші – Полтава і Тернопіль», – сказав Вовк.

Глава НКРЕКП додав, що регулятор опрацьовує комплекс заходів, який дозволить в майбутньому знизити тарифи на тепло.

«Комісія проводить роботу із заміщення тепла з природного газу на тепло з вугілля там, де це можливо, – серед таких міст Київ, Чернігів, Черкаси, Суми, Калуш. Короткострокові заходи із «розшивання» вузьких місць у генерації і передачі теплової енергії, виробництво тепла з вугілля дозволять знизити середньозважену ціну для цих міст», – резюмував Вовк.

Нагадаємо, Кабінет міністрів з 1 травня встановив єдину граничну роздрібну ціну газу для побутових споживачів на рівні 6,879 тис. грн за 1 тис. куб. м, для виробників теплової енергії – 6,81 тис. грн за 1 тис. куб. м (з урахуванням тарифів на транспортування і ПДВ).

Водночас, як повідомляв Інформаційний Акцент, уряд України допускає щоквартальний перегляд регульованих роздрібних цін на природний газ за наявності відповідних чинників.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ