Імам
Окупанти зазіхають на побутову релігійність

Окупанти посилюють репресії щодо кримських татар на півострові. Зокрема, імамам можуть заборонити проводити традиційні похоронні й поминальні обряди навіть вдома. Про це повідомив муфтій духовного управління мусульман України Умма Саід Ісмагілов на своїй сторінці у Facebook.

«Кримським імамам натякнули на те, що традиційні похоронні й поминальні обряди, що відбуваються вдома, будуть поза законом. Такі зібрання, де читається Коран і молитви за померлого, не забороняли навіть за часів Радянського Союзу. Я з дитинства бачив, як люди похилого віку збиралися у нас вдома, щоби помолитися за померлого», – зазначив муфтій України.

Ісмагілов нагадав, що в ті часи, коли в Україні не було жодної мечеті та не можна було відкрито проводити жодних мусульманських обрядів, це було єдине, що залишалося у людей від віри батьків: «Але сучасна Росія зазіхає навіть на побутову релігійність. Вже і вдома не можна буде помолитися за батьків, разом з іншими родичами», – написав муфтій.

«Такими діями, таким втручанням в релігійне життя людей, російська влада прискорює загибель цієї недоімперії. Не можна у людей забирати компоненти національної та релігійної ідентичності, адже людей буде не зупинити, коли їм нічого втрачати, крім кайданів», – наголосив муфтій України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ