Малюки уважніші, коли за книжку береться тато
Малюки уважніші, коли за книжку береться тато

Науковці вкотре наголошують: для розвитку малюків дуже корисно, щоби їм читали. Причому краще, щоби це робив тато, особливо для дівчаток. Це з’ясувалося під час дослідження, проведеного командою вчених із Гарвардського університету.

Дослідників цікавив уплив читання на розвиток мовлення діток. Про це пише The Daily Mail. «Цей вплив дуже значний, особливо якщо татусі починають читати діткам до двох років», – каже керівник дослідження Елізабет Даарсма. З її слів, малюки уважніші, коли за книжку береться тато. До того ж, жінки та чоловіки по-різному підходять до цього заняття. Мами тяжіють до «вчительських» запитань на кшталт: «Скільки яблучок ти бачиш?», тоді як татусі надають перевагу більш абстрактним питанням, ведучи з дитиною обговорення, що стимулює роботу уяви.

На думку експерта з батьківства Джастіна Колсона, читаючи дітям, батько розширює їхній словниковий запас, розвиває здатність до навчання, а ще створює відчуття безпеки, покращує стосунки з дітьми.

Водночас видання із прикрістю констатує: кожен четвертий британський батько або мати ніколи не читає своїм дітям або робить це лише раз на півроку.

Читайте: Президент України присудив щорічну премію найкращим українським книжкам

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ