біженці
Євросоюз збирається депортувати 400 тисяч нелегальних мігрантів

Євросоюз готується протягом декількох тижнів вислати з Європи сотні тисяч мігрантів, які отримали відмову в наданні статусу біженця. Про секретний план керівництва ЄС пише британська The Times із посиланням на наявні в її розпорядженні документи.

Брюссель погрожує відкликати свою допомогу, торгові угоди та візові угоди, якщо такі країни, як Нігер та Еритрея, відмовляться приймати назад своїх економічних мігрантів, йдеться в статті. За даними видання, план також передбачає затримання у державах ЄС тисяч мігрантів для припинення спроб втечі заради того, щоб уникнути депортації. За даними The Times, заходи можуть бути застосовані як до громадян Нігеру та Еритреї, так і до біженців з Афганістану, Лівії та Сирії. Як очікується, будуть відхилені заяви про надання статусу біженця для понад 400 тисяч осіб, які прибули в ЄС у першій половині 2015 року, що створить гуманітарну і політичну проблему для лідерів ЄС.

Великобританія, яка не входить до Шенгенської зони, не братиме участі в депортації мігрантів, пише видання. Водночас, глава МВС країни Тереза Мей підтримує ініціативу, сподіваючись, що такий крок дозволить позбутися від напливу мігрантів у французьке місто Кале, звідки вони намагаються перебратися до Британії.

Згідно з планом, який, за даними The Times, реалізує Брюссель, агентство ЄС з безпеки зовнішніх кордонів Frontex надасть сприяння процесу депортації. За даними агентства Frontex, протягом року на територію країн Євросоюзу прибуло вже понад 630 тисяч біженців з Близького Сходу і з Африки, у зв’язку з чим в Брюсселі заговорили про повномасштабну міграційну кризу. У ЄС намагаються розв’язати проблему, але поки безуспішно. Водночас в керівництві Євросоюзу намагаються знайти позитивні моменти в ситуації та закликають до прояву милосердя щодо біженців.

Напередодні голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що європейці повинні пишатися тим, що біженці прагнуть до Європи, оскільки вона здається їм кращим місцем для життя, ніж яке-небудь інше. «Чому вони не направляються в Росію, в Китай, США або країни Перської затоки?», –звернувся Юнкер до Європарламенту в Страсбурзі, виступаючи 6 жовтня із заключним словом після дебатів про підсумки саміту ЄС 23 вересня з питання біженців.

Нагадаємо, глави МВС Євросоюзу домовилися про розподіл 120 тисяч біженців. Пізніше стало відомо, що країни ЄС та інші виділять 1,8 мільярда доларів на допомогу мігрантам. Зокрема, Німеччина зобов’язалася виділити 100 млн. дол.

Читайте: Конституцію Німеччини переклали арабською – біженців сподіваються привчити до демократичних принципів

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ