Катерина Тихонова
Тихонова протягом багатьох років виступала на змаганнях із акробатичного рок-н-ролу

Молодша дочка президента Росії Владіміра Путіна Катерина Тихонова поступово стає найвпливовішою жінкою в наступному поколінні московської еліти. Про це йдеться у розслідуванні агентства Reuters.

Після спекуляцій ЗМІ про особистість Катерини, високопоставлений російський чиновник заявив агентству, що вона використовує прізвище Тихонова. Андрій Акімов, заступник голови «Газпромбанку», сказав, що він зустрів Катерину, коли вона була маленькою, і що Тихонова була дочкою Путіна.

Агентство Reuters також повідомляє, що раніше в цьому році 29-річна Катерина назвала себе «дружиною» Кирила Шамалова, сина Миколи Шамалова, давнього друга президента. Шамалов-старший є акціонером банку «Росія», який американські чиновники називають особистим банком російської еліти. За оцінками фінансових аналітиків, корпоративні холдинги Кирила й Катерини коштують близько 2 млрд. дол. Це багатство виникає головним чином з акцій великої газової та нафтохімічної компанії, які Кирило придбав у Геннадія Тимченка, ще одного давнього друга Путіна. Також серед власності молодої пари прибережна вілла в Біарріце, Франція, яка оцінюється в суму близько 3,7 мільйона дол. Цей актив теж був придбаний Кирилом у Тимченка, який знайомий з Путіним як мінімум з 1990-х років.

Катерина також процвітає в академічному середовищі і державою фінансуються проекти під її управлінням в Московському державному університеті. Експертиза державних документів показує, що молодша дочка президента РФ підписала контракти на суму в кілька мільйонів доларів з державними організаціями для роботи в університеті, яка буде здійснюватися організаціями, якими вона керує. Вона займає керівну посаду в університеті, допомагає керувати планом розширення кампуса вартістю 1,7 млрд. дол.

Старша дочка Путіна, Марія, також пов’язана Московським державним університетом. Вона є випускником кафедри фундаментальної медицини та налагоджує кар’єру в ендокринології, за інформацією публічно доступних документів. Катерина, Марія і Кирило Шамалов відмовилися від коментарів для цієї статті.

«Фондові поглинання, державні бізнес-пропозиції, нерухомість у Франції і допомога олігархів дають рідкісну можливість поглянути на життя дітей Путіна. Президент пильно захищає власне приватне життя і життя його дочок, які рідко з’являються в ЗМІ. Фінансові операції також забезпечують розуміння сімейних статків найвпливовішої людини Росії й тієї еліти, яка сформувалася навколо нього», – зазначає видання.

Reuters зазначає, що Катерина і Кирило – це нове покоління росіян, які користуються швидким зростанням статків завдяки хорошими зв’язкам їхніх батьків. Явище схоже з «князьками» з Китаю – діти й онуки комуністичних партійних лідерів, які пішли на посилення позицій влади і нажили велике багатство.

Катерина значною мірою уникла уваги громадськості, коли її батько став Президентом у 2000 році. У 2011 році Путін сказав російському телебаченню, що Катерина вивчала сходознавство, спеціалізуючись на японській мові та історії в Петербурзькому університеті. Мало що було відомо про її доросле життя до того часу, поки російський блогер Олег Кашин не повідомив в січні, що молодша дочка Президента вчилася в Московському державному університеті і має прізвище Тихонова, похідне від імені її бабусі Катерини Тихонівни Шкребнєвої.

Двоє високопосадовців із академічних джерел – один в Московському державному університеті й один учений з тісними контактами у вузі також підтвердили Reuters, що Тихонова – дочка Путіна. У березні 2015 року вона була призначена заступником проректора університету. Не відомо чи отримує вона зарплату на цій посаді. Вона не фігурує у списку співробітників, але вказана як член Вченої ради університету. Тихонова є також директором двох ініціатив, пов’язаних з університетом – Національного фонду інтелектуального розвитку (NIDF) і центру Національного інтелектуального резерву (NIRC). Вона стала директором некомерційного NIDF в травні 2013 року і пізніше стала директором NIRC. NIRC і NIDF створили та запустили проект в університеті під назвою Innopraktika, який також очолює Тихонова. Він спонсорує і підтримує молодих учених.

Innopraktika має безліч порадників і партнерів із числа наближених до Путіна людей, зокрема, це Сєрґєй Чємєзов, Ніколай Токарєв. Ці двоє чоловіків були співробітниками КДБ, коли Путін працював у Дрездені і жили в одному під’їзді с сім’єю майбутнього Президента РФ. Чємєзов зараз керує державним технологічним гігантом «Ростєх», а Токарєв – керівник держкомпанії «Транснефть». Також серед піклувальників Innopraktika, за даними сайту, є Ігор Сєчін, голова державної нафтової компанії «Роснєфть», і Андрєй Акімов, заступник голови правління Газпромбанку. «Роснєфть» і Сечін від коментарів відмовилися.

Тихонова також протягом багатьох років виступала на змаганнях із акробатичного рок-н-ролу. У 2013 році вона та її партнер по танцях посіли п’яте місце на чемпіонаті світу в Швейцарії. Сьогодні вона є головою двох організаційних комітетів Всеросійської федерації акробатичного рок-н-ролу. Спонсори федерації: «Сибур», «НОВАТЕК» і «Газпромбанк» – компанії, які пребувають в спільному володінні друзів і соратників Путіна.

Нагадаємо, глава інвестиційного фонду Hermitage Capital Білл Браудер оцінює статки Путіна в 200 млрд. доларів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ