Курськ
Міноборони РФ обіцяє розсекретити матеріали про трагедію загибелі “Курська” до 2030 року

По всій Росії 12 серпня згадують про трагічну загибель у водах Баренцева моря атомного підводного ракетного крейсера «Курськ». З моменту загибелі російських підводників минуло 15 років. У багатьох містах сьогодні вшанують пам’ять загиблих. Тим часом в Міноборони РФ заявили, що дані про загибель підводного човна можуть розсекретити до 2030 року, пише newsru.ua.

У відповідності з російським законодавством через 30 років після НП може бути організована комісія, яка визначить можливість зняття грифа секретності з даних про загибель підводного човна «Курськ», заявив начальник Центрального архіву Міноборони РФ Ігор Пєрмяков. Але за рішенням уряду ці відомості можуть розсекретити і раніше, зазначив представник відомства.

«Тут 15 років всього минуло. Є законодавство, ми відповідно з ним працюємо, якщо буде ухвалено якесь урядове рішення, може бути, і буде організована комісія. Але є закони, які визначають, що через 30 років потрібно переглянути документи на предмет можливого зняття грифа, а може, і не зняти», – сказав Пермяков

Напередодні дня пам’яті про загибель «Курська» командир спецзагону водолазів капітан 1-го рангу Андрій Звягінцев розповів журналістам про те, що побачив під час спуску під воду до затонулого атомного підводного човна. «Усередині все було перевернуто. На місцях залишилися лише закріплені прилади. Скрізь на стінах чорні розводи. Видно було, що вода кілька разів то заповнювала відсіки, то, навпаки, спадала. Неживий корпус, а не бойове судно», – розповів рятувальник. До слова, Звягінцев скоїв більше занурень до «Курська», ніж будь-хто інший. Понад 870 годин рятувальник провів під водою на глибині сто метрів.

Пам’ятні заходи були заплановані в Відяєво та окупованому Севастополі, Нижньому Новгороді й Санкт-Петербурзі, Мурманську й Калінінграді. До могил підводників покладуть квіти, а на кораблях спустять прапори на згадку про загиблих підводників.

Як відомо, К-141 «Курськ» – російський атомний підводний ракетоносний крейсер проекту 949А «Антей». Затонув у Баренцевому морі на глибині 108 метрів в результаті катастрофи, що сталася 12 серпня 2000 року. Всі 118 членів екіпажу, котрі перебували на борту, загинули.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ