2016-10-13t113244z_1278837524_s1beugsocaab_rtrmadp_3_thailand-king
Смерть монарха стала величезним шоком для більшості тайців

Пішов з життя 88-річний король Таїланду Пуміпон Адульядет. Монарх хворів понад два роки, але погіршення сталося тиждень тому, повідомляє The Telegraph.

У палаці оголосили глибокий загальнонаціональний траур.

Днями через проблеми з нирками король Пуміпон переніс штучну вентиляцію легенів. У палаці тоді зазначили, що його стан «не є стабільним».

Багато тайців побоювалися найгіршого. Сотні людей перебували під лікарнею у Банґкоку, де монарх проходив лікування, тримаючи його фотографію, вбрані в рожевий і жовтий одяг – кольори, пов’язані з Пуміпоном.

Король Пуміпон не з’являвся на публіці протягом року через його дедалі слабше здоров’я, але його смерть стала величезним шоком для більшості тайців.

Він протягом довгого часу користувався любов’ю та повагою широких верств населення і розглядався як фігура стабільності після десятиліть переворотів і політичних потрясінь.

Наступним королем Таїланду стане син Пуміпона – кронпринц Маха Вачіралонґкорн. Він успадкує престол згідно з конституцією країни.

Довідка. Пуміпон Адульядет успадкував престол 9 червня 1946 року після загибелі старшого брата – короля Ананди Махідола (Рама Восьмий). Він був офіційно коронований 5 травня 1950 року, а в 1987 році йому присвоїли титул Великий.

Пуміпон Адульядет широко шанується в Таїланді, а критика чи образа на його адресу є серйозним злочином, за який винному загрожує тюремний термін. Після того як 2014 року в Таїланді стався військовий переворот, кількість судових переслідувань за образу короля в країні різко зросла. За даними тайської правозахисної групи iLaw, якщо до перевороту було зафіксовано два подібних випадки, то в серпні 2015 року їхня кількість становила щонайменше 56.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ