Путін-Обама
Путін не відступає, а пересуває фронти, чим заскочує зненацька Обаму

Коли 1 вересня на сході України замовкли постріли, оптимісти визнали, що Путін задкує, пише заступник редактора відділу редакційних статей The Washington Post Джексон Діл.

Але надійшли повідомлення з Сирії. «Російські військові літаки літали над провінцією Ідліб, що підконтрольна повстанцям. На новій базі будувалися казарми. З кораблів вивантажувалися нові бронемашини. Виявилося, Путін не відступає, а пересуває фронти – і здійснює ще один зі своїх нахабних маневрів, які неодноразово заставали зненацька адміністрацію Обами», – йдеться в статті.

Діл вважає: «Застосувавши силу, Путін схилив Захід до того, щоби він змирився з його вимогами в Україні, а тепер намагається повторити свій тріумф у другому театрі дій». Тим часом у травні, на зустрічі з Путіним у Сочі, держсекретар Керрі зголосився повністю підтримати імплементацію «Мінська-2», стверджує Діл. На його думку, для Києва домовленість вкрай невигідна: умова про конституційну реформу «дає Путіну фактичне право вето на структуру держуправління в Україні».

Хоча Росія не дотримувалася пунктів «Мінська-2» про припинення вогню, адміністрація Обами зажадала, щоби Порошенко вніс у Раду поправки до Конституції. «Здавалося, США виконали обіцянку, яку Керрі дав Путіну», – йдеться в статті. Однак Путін публічно поскаржився, що конституційна реформа, мовляв, не змінила суті владної структури в Україні. На думку автора, західні лідери не відкидають вимоги Путіна, а обіцяють подальше задобрювання.

У Сирії, як вважає Діл, Путін хоче зірвати спроби Заходу та його союзників скинути Асада, а також домогтися, щоб його режим визнали партнером по коаліції в боротьбі проти «Ісламської держави». «Можливо, Путін і справді імпровізує або блефує від відчаю. Але, можливо, він розраховує, що адміністрація Обами зреагує на його войовничість в Сирії абсолютно так само, як в Україні: в широкому сенсі погодиться на його вимоги і спробує схилити до згоди своїх сирійських і арабських союзників», – підсумовує автор.

Читайте: Путін грається із Заходом напередодні Генасамблеї ООН: «Припинення вогню – не те саме, що мир»

За матеріалами InoPressa

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ