Володимир Тищенко
Володимир Тищенко

5 червня 2015 року в порядку люстрації Олександр Терещук уже був звільнений з посади начальника Київського МВС, проте через місяць Президент України Петро Порошенко це рішення скасував. Як одіозному генералу, який, будучи начальником Волинського МВС, розганяв у Луцьку Майдан, вдалося втриматися на посаді?

Немає жодного сумніву, що саме  міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков ходив до Президента і клопотав, щоби Петро Олексійович скасував люстрацію Терещука. Авакову вкрай не хотілося прощатися з генералом, через якого в столиці вже були налагоджені схеми незаконного збагачення.

За неофіційними даними, на території Києва налічується більше 200 установ, які надають населенню послуги з незаконного обміну валюти. А ще чи не при кожній банківській установі є тіньові офіси оптового продажу валюти. З кожного такого нелегального об’єкта сума доходів генерала, більшу частину якої він заносив «на гору», складала десятки тисяч доларів на місяць.

Мало хто повірить у те, що керманичу МВС невідомі факти покривання київською міліцією незаконного ігрового бізнесу, який останнім часом набирає обертів у столиці. Попри бурхливу кампанію в засобах масової інформації про боротьбу з зазначеним незаконним явищем переважна більшість цих закладів лише припинили працювати відкрито і перейшли в більш завуальовані місця, а завдяки знайомствам із генералом господарі тіньових казино завчасно знають про можливе проведення слідчих дій на території грального закладу. Якщо для показухи доведеться і пожертвувати якимось із них, то невдовзі поряд відкриють інший. Завдяки налагодженій схемі корумпованої взаємодії розмір отриманого доходу, що осідає в кишенях Терещука та Авакова, вимірюється в сотнях тисяч доларів.

Одним із прибуткових видів бізнесу є будівництво житла в столиці. До вказаної сфери генерал Терещук теж встиг долучитися. Поставка річкового піску на будівельні майданчики шляхом його незаконного видобування без відповідних дозволів приносить чималі прибутки, при цьому корумпована схема формування ціни та, як наслідок, розмір винагороди правоохоронцям уже входить до собівартості його видобутку за кожну тонну.

За даними сайту Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, в столиці налічується майже 500 об’єктів незаконного будівництва. Будь-яку забудову, яка не має належних документів, міліція зобов’язана зупинити, а будівельну техніку – арештувати. Проте в Києві така норма не діє. На більшості незаконних забудов, які вдалося зупинити  чи призупинити, це сталися завдяки активному супротиву громади та суспільному резонансу, і аж ніяк не завдяки діям столичної міліції. Є достатньо доказів того, як киянам вдавалося фіксувати на відео випадки, коли на виклики місцевих мешканців міліція приїжджала на будмайданчик і відмовлялася документувати роботу будівельної техніки, хоча забудовник не мав належних документів. Мені також декілька разів вдавалося таке фіксувати:

https://www.youtube.com/watch?v=hj4m2fXapuEhttps://www.youtube.com/watch?v=FI47MKphRaM

Саме через боротьбу проти незаконної забудови на Осокорках Терещук дав вказівку порушити кримінальну справу і оголосити мене в розшук (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=711742338926505&set=a.306159316151478.57545.100002722356704&type=3&theater).

Це мотивувало мене знайти час для пошуку інформації про керівника столичної поліції.

Варто відзначити, що не всі працівники київського МВС хотіли, щоб Терещук і надалі ними керував, особливо ті, хто пройшов переатестацію. Один із таких і поділився зі мною цінною інформацією.

А взагалі історія зі звільненням виглядає дуже дивно: Президент скасовує люстрацію Терещука, а керівник МВС його звільняє на підставі якогось там подання своєї підлеглої. Аваков – не з тих, хто здає своїх поплічників. Варто згадати, як цей міністр відбілював репутацію Василя Паскала, який під час Євромайдану очолював групу міліціонерів, що переслідували майданівців, катували та знущались над учасниками мирних акцій. Через потужну хвилю громадського протесту Паскала все ж «попросили» написати заяву про звільнення за власним бажанням.

Як на мене, звільнення Терещука відбулося за збігом обставин: Хатія Деканоїдзе повідомила через  Twitter, що зробила подання на звільнення Терещука. Це розтиражували ЗМІ. Аваков кинув у Саакашвілі склянкою на зустрічі з Порошенком – це стало топ-новиною. На своїй Facebook-сторінці керманич МВС написав пост про свою версію конфлікту з Саакашвілі. Після коментаря: «А где список посаженных, простите?», який під постом міністра відразу набрав декілька тисяч лайків, Аваков написав інший пост про звільнення Терещука.

P.S. Знаючи про «темні» справи міністра Авакова, Терещук переконаний, що його так просто не здадуть, і заявляє – ідеться не про звільнення, а про скорочення його посади! А  він, мовляв, наразі жодних документів не підписував та очікує, що йому запропонують іншу посаду, наприклад, начальника Головного управління поліції – заступника керівника Національної поліції.

Володимир Тищенко для видання  Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ