Андреас Брейвік
Норвегія має виплатити Брейвіку 331 тисячу норвезьких крон

Андреас Брейвік, на руках якого кров 77 жертв, виграв суд проти Норвегії. Згідно з постановою, під час утримання в одній з найкомфортніших в’язниць світу його права були порушені, передає Радіо 24.

Умови утримання Брейвіка суперечать Європейській конвенції прав людини, яка забороняє нелюдяне ставлення до людей і приниження їх гідності, вважає норвезький суд.

«Заборона на нелюдську і принизливу поведінку є фундаментальною цінністю демократичного суспільства. Вона має застосовуватися до всіх, до вбивць і терористів також», – стверджує суддя.

Тепер Норвегія має виплатити Брейвіку 331 тисячу норвезьких крон.

Варто зазанчити, що Брейвік перебуває у трикімнатній тюремній камері з комп’ютером без Інтернету, телевізором, ігровою приставкою. Контактувати із зовнішнім світом терористу не дозволяли, а його листи поштою перевіряли. Саме це Брейвік вважає порушенням прав людини.

Скаргу на те, що уряд Норвегії порушує право Андреса Брейвіка на особисте і сімейне життя, не задовольнили.

Нагадаємо, позов до суду норвезький стрілок подав у березні. У ньому він поскаржився, що йому не дозволяють бачитися з іншими націоналістами і ультраправими активістами.

Як відомо, Андерс Брейвік був засуджений в 2012 році до 21 року ув’язнення за теракти в урядовому кварталі Осло, а також на острові Утейя, внаслідок яких загинули 77 осіб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ