Терорист Брейвік виграв суд проти Норвегії щодо порушення прав людини

Андреас Брейвік
Норвегія має виплатити Брейвіку 331 тисячу норвезьких крон

Андреас Брейвік, на руках якого кров 77 жертв, виграв суд проти Норвегії. Згідно з постановою, під час утримання в одній з найкомфортніших в’язниць світу його права були порушені, передає Радіо 24.

Умови утримання Брейвіка суперечать Європейській конвенції прав людини, яка забороняє нелюдяне ставлення до людей і приниження їх гідності, вважає норвезький суд.

«Заборона на нелюдську і принизливу поведінку є фундаментальною цінністю демократичного суспільства. Вона має застосовуватися до всіх, до вбивць і терористів також», – стверджує суддя.

Тепер Норвегія має виплатити Брейвіку 331 тисячу норвезьких крон.

Варто зазанчити, що Брейвік перебуває у трикімнатній тюремній камері з комп’ютером без Інтернету, телевізором, ігровою приставкою. Контактувати із зовнішнім світом терористу не дозволяли, а його листи поштою перевіряли. Саме це Брейвік вважає порушенням прав людини.

Скаргу на те, що уряд Норвегії порушує право Андреса Брейвіка на особисте і сімейне життя, не задовольнили.

Нагадаємо, позов до суду норвезький стрілок подав у березні. У ньому він поскаржився, що йому не дозволяють бачитися з іншими націоналістами і ультраправими активістами.

Як відомо, Андерс Брейвік був засуджений в 2012 році до 21 року ув’язнення за теракти в урядовому кварталі Осло, а також на острові Утейя, внаслідок яких загинули 77 осіб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ