У соцмережах з'явилась інформація про розстріл одного із ватажків «ДНР» Пургіна
У соцмережах з’явилась інформація про розстріл одного із ватажків «ДНР» Пургіна

У понеділок, 7 вересня, в соціальних мережах з’явилися повідомлення про те, що багатолітній ідеолог «русскава міра» і один із ватажків терористів Андрєй Пургін, усунутий своїми поплічниками з посади «голови народної ради ДНР», був розстріляний. Про таке написав у соцмережі один із прихильників «ДНР» під ніком novoross 1. «Пургіна розстріляли. Офіційно будуть за серцевий напад видавати», – повідомив він.

За даними російської радіостанції «Говоріт Москва», прес-секретар Пургіна повідомив, що не може зв’язатися із своїм зверхником: «Він в будівлі МГБ (т. зв. міністерство державної безпеки терористів, – ред.) досі перебуває, зв’язку з ним немає, вдома його немає».

Український журналіст Олексій Мацука з цього приводу повідомив у своєму Facebook: «Пургін не відповідає ні на домашній, ні на мобільні. … Коротше, обдзвонили всіх – ніхто не знає, де Пургін». Згодом він уточнив: Пургіна захопило терористичне угрупування «МГБ ДНР».

Тим часом, самі терористи спростовують факт розстрілу, повідомляє видання «Апостроф» з посиланням на «МЗС ДНР». «Ця інформація не відповідає дійсності. Якби це було правдою, то про це повідомлялося б на офіційних сайтах ДНР», – заявили в незаконному «відомстві».

Також у «Апострофі» повідомили, що російські ЗМІ з посиланням «депутатів парламенту ДНР» поширили інформацію, що Пургін не розстріляний, а заарештований разом із своєю дружиною, хоча звинувачень йому наразі жодних не висунули, а у терористичній «прокуратурі» взагалі нічого не знають про ці події.

За суперечливими даними з окупованої території, 4 вересня багаторічний ідеолог та агітатор «русскава міра» Пургін та його дружина були заарештовані іншими російськими бойовиками, а його посаду (на чолі «парламенту ДНР») із сьомої спроби зайняв колишній активіст фінансової піраміди «МММ» Денис Пушилін. Мітинг на підтримку Пургіна у Донецьку терористи розігнали, найактивніших учасників – вивезли у невідомому напрямку. Завдяки внутрішнім «розборкам» у «ДНР» ситуація в зоні АТО залишається спокійною.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, що в «ДНР» відбувся так званий держпереворот, внаслідок якого виконувачем обов’язки голови т. зв. «парламенту республіки» став Пушилін, а Пургін 4 вересня був відсторонений з посади «спікера народної ради». Одразу ж після цього ватажок бойовиків «ДНР» Захарченко почав використовувати «миротворчу» риторику й заговорив про політичне вирішення конфлікту на Донбасі.

Нагадаємо, у понеділок, 7 вересня, Пушилін заявив, що у разі досягнення домовленості про відведення зброї калібром менше 100 мм від лінії розмежування на Донбасі встановиться мир.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ