Париж теракт
У Франції проходять антитерористичні рейди

Теракти в Парижі обійшлися зловмисникам у 30 тисяч євро. Про це заявив міністр фінансів Франції Мішель Сапен, передає AFP.

«Вартість цих нещодавніх нападів, фінансування цих атак виражається в сумі, що не перевищує 30 тисяч євро», – сказав глава Мінфіну. Злочинці, за його словами, профінансували теракти, збираючи гроші «дуже маленькими сумами», які важко відстежити, зокрема, за допомогою карток експрес-оплати. За даними спеціальної служби щодо розслідувань французького Мінфіну Tracfin, такі карти використовувалися, щоб оплачувати машини і житло, які знадобилися терористам протягом 48 годин перед терактами. За словами Сапена, відстеження навіть маленьких сум могло б стати ключовим моментом у боротьбі проти тероризму, якщо з’явиться можливість зіставити дані цих карт з іншими елементами слідства. Французькі ЗМІ зазначають, що влада має намір спростити доступ Tracfin до персональних відомостей підозрюваних у тероризмі.

Тим часом у Франції проходять антитерористичні рейди, в рамках яких влада, зокрема, була змушена закрити три мечеті. В одній з них співробітники служб безпеки виявили документи, що містять заклики до джихаду. Був також арештований власник револьвера, знайденого правоохоронцями під час обшуку. Дев’ять підозрюваних перебувають зараз під домашнім арештом, а ще двадцяти двом – заборонено залишати країну.

У цілому, після паризьких терактів поліція проінспектувала близько 2250 підозрілих житлових будинків і громадських будівель. При цьому було заарештовано 232 людини і конфісковано 334 одиниці різної зброї. За словами міністра внутрішніх справ Франції, за 15 днів була захоплена третина від тієї кількості бойової зброї, яку в звичайний час поліція конфіскує протягом року.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 13 листопада в Парижі була здійснена серія терактів. Невідомі відкрили стрілянину в одному з ресторанів, три вибухи прогриміли біля стадіону Stad de France, де проходив товариський матч футбольних збірних Франції та Німеччини, на якому був присутній французький президент Франсуа Олланд. Крім того, на рок-концерті в театрі Bataclan невідомі захопили заручників. Олланд своїм указом запровадив в країні надзвичайний стан. Незабаром його можуть продовжити на три місяці.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ