Тетяна Козаченко, директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України
Тетяна Козаченко, директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України

Є події, які можуть тихо-тихо пройти в Інеті й на них не звернуть належної уваги. Але насправді вони можуть мати зовсім інше значення та наслідки. І бути частиною значно більшої гри.

Декілька днів тому було оприлюднено відео, на якому суддя ДОМОВЛЯЄТЬСЯ організувати судовий супровід банкрутства за 10 тисяч доларів. Нібито й так знаємо, що коїться в судах… ще один суддя.

Та є одне але. Заслуговує на прискіпливу увагу той факт, що цей суддя Євген Шаптала  — син діючого судді Конституційного суду України Наталії Шаптали.

На відео похвилинно:

«5.55 – судья: «Если что, гарантирую возврат».

7.15 – заказчик: «Зачем нам 300 тысяч отдавать при 10 тысячах долларов (т. е. платить судье 10 тисяч долларов, если в банкротстве получится забрать всего 300 тысяч гривень? А надо вытащить 4 млн)».

8.20 – «Если даже вот тот вопрос про транспорт ждущий, то это — вообще не ждущий (т. е. это не единственный впрос, который решается между сторонами)».

9.00 – «Согласование условий «работы» и сроков».

10.00 – «Судья обозначает, что до пятницы надо понимать и проверить — на кого иск зайдет (на кого из коллег распишет иск автоматическая система)».

За інформацією в Інтернеті можна припустити, що прокуратура має також відео передавання грошей.

Усе нібито звичайно, крім ТИШІ. Бо такий матеріал, певно, має дуже дисциплінувати маму, син якої потрапив у халепу. Але не настільки, щоби зчинився галас.

Зараз КСУ розглядає стільки важливих питань… Конституційна реформа, регламент Верховної Ради, люстраційний закон (доповідачі Наталя Шаптала, Олександр Литвинов).

Що НАСПРАВДІ відбулося? В якій справі ця подія буде розмінною монетою? Чи може суддя Конституційного суду за наявності описаних обставин залишатися незалежною та неупередженою під час розгляду конституційних проваджень?

Уточнюю, я пишу не про рівень «виховання» дитини і не про те, як діти підставляють батьків.

Ми маємо право знати, ЩО ВІДБУЛОСЯ насправді. Чи є кримінальне провадження та звернення на ВККС щодо відсторонення судді? Чи є ризики, що ця справа може вплинути на питання, які розглядаються в КСУ? Чи, може, справу намагаються «зам’яти»?

Біс ховається в деталях.

Джерело: Tetiana Kozachenko

БЕЗ КОМЕНТАРІВ