Тетяна Козаченко, директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України
Тетяна Козаченко, директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України

Чому суддю Чауса НЕ буде люстровано:

Люстрація – це тимчасовий інститут відсторонення від посади за дуже вузькими критеріями, а щодо Чауса Вища рада юстиції (ВРЮ) вже винесла своє рішення і не знайшла підстав для звільнення.

Це при тому, що:

  1. Він неодноразово позбавляв автомайданівців прав на максимальний термін, коли раніше в своїх же рішенням в аналогічних справах ніколи не виносив санкції вище штрафу. Документи правоохоронців, згідно з якими він позбавляв автомайданавців прав, – не містили прізвищ людей «правопорушників».
  2. А три члени ВРЮ (Мірошниченко, Гусак, Бойко) написали окрему думку, що рішення Чауса є явно свавільними та підривають авторитет судової влади, настільки були незгодні з рішенням ВРЮ, членами якого вони є.

Тому люстраційні механізми на даному етапі вичерпані – ВРЮ сказала своє слово.

Однак, очищення влади не обмежується люстрацією. Постійнодіючі інститути теж демонструють здатність очищувати систему.

Те, що НАБУ і Спецпрокуратура оприлюднюють інформацію щодо дій із затримання на хабарі судді, робить ії роботу публічною і унеможливлює замовчування злочинів, як це було раніше.

Вражає психологія судді, гроші в скляних 3-х літрових банках – це окремий ТРЕШ.

Проблеми, що у суддів такі завищені гарантії, що навіть коли їх спіймали на злочині та навіть пред’явили підозру чи обвинувачення – вони і тоді мають право ходити на роботу і виносити рішення ім’ям України.

А єдиний орган – парламент (якій зараз у відпустці) – може ухвалювати рішення щодо зняття недоторканості з суддів.

Однак, і це повинно змінитися, коли запрацює Вища рада ПРАВОСУДДЯ і буде ухвалений Закон про її діяльність.

Тому очищення влади здійснюється різними органами і різними механізмами, і те що НАБУ і Спецпрокуратура це демонструє публічно – супер.

Чекаємо якщо не затримання, та хоч відсторонення від посади – це повноваження ВККС, АЛЕ тільки за відповідним клопотанням Генпрокурора/заступника і то – на обмежений термін.

Тому навіть якщо Чауса не люстрували (відсторонили від посади), не означає що його не ЗАСУДЯТЬ та ув’язнять. І останнє, за наявності підстав, мені подобається БІЛЬШЕ!

Джерело: Тетяна Козаченко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ