Тетяна Козаченко, директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України
Тетяна Козаченко, директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України

Генпрокурор: «Я повинен сказати, що Віталій Ярема на 98% провів люстрацію в ГПУ, а Шокін, як би дивно це зараз не звучало, зробив найбільше в реформі.

Фрейдівська обмовка «як би дивно».

Ті «2%», що залишилися, такі ганебні, що заслуговують окремої уваги. А реверанси в бік Яреми та Шокіна взагалі сприймаються як знущання.

  1. Генеральний прокурор призначив Олега Валендюка (особа підпадає під люстрацію) першим замом прокурора Криму (під час трагічних подій масових протестів Валендюк входив к керівництво представництва ГПУ в судах, саме в день розстрілів на Майдані йому Пшонка виписав премію за «вирішення складних питань під час акцій масових протестів»), індульгенцію від люстраціі йому дав суд, при цьому жодного разу ГПУ не приходила на засідання суду і рішення не оскаржувала, а рішення одразу поклали в його особову справу).
    2. Луценко призначив Говду прокурором Києва. І каже, що в нього не має компромата на нього, а тому і перешкод в роботі з ним. У Генпрокурора не компромату немає, а юридичної освіти, щоб зрозуміти прості речі: Говда з 2010 по 2014 рік спочатку прокурор, потім начальник відділу нагляду за додержанням законів під час здійснення оперативно-розшукової діяльності управління нагляду за додержанням законів МВС (у кримінальному провадженні). Це ДУЖЕ багато пояснює щодо того, ЯК забезпечувалася ця законність, коли людей вбивали і калічили.
    3. Призначив на посаду в ГПУ Шкутяка (100% підпадає під люстрацію – заборона бути на посадах, очолював РДА більше року, учасник АТО – не відміняє цей критерій люстрації), Шкутяк і добровольць, і отримав поранення, і ці його заслуги ніхто не спростовує. Закон для всіх один, а Генпрокурор дозволяє собі взагалі не виконувати люстраційний закон, коли вважає це доцільним. Генпрокурор ніби публічно підтримує люстрацію і одночасно ухвалює рішення, які не просто мають подвійні стандарти – вони демонструють, що Генпрокурор публічно і свідомо йде на порушення законодавства України в конкретних випадках.

В перші два роки президентства Янукович «посадив» за ґрати в спотворений спосіб за «чудернацькими» вирокама Тимошенко й Луценка. Більш ніж за 2,5 роки при наявності вбитих людей, корупції та знущань над людьми і бізнесом, віджимом власності, розкраданням бюджету – у жодної особи такого рівня не має жодного вироку.

Для мене ГПУ перестала бути юридичним процесуальним органом і складає небезпеку для Украіни в процесі відродження державності. Багато людей і політиків в моєму оточенні добре висловлюються щодо Луценка і довіряють йому, як людині. Але я спостерігаю жахливі речі … І Генпрокурор – це процесуальна фігура, не політична.

Джерело: Татьяна Козаченко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ