Тетяна Козаченко, директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України
Тетяна Козаченко, директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України

Прокуратурі кирдик, як інституції. З першою Всеукраїнською конференцією прокурорів відбувається класичний випадок перестановки меблів у борделі.

Прокуратура була і залишається заточеною під Адміністрацію президента. Де-юре це виглядатиме після конференції не так, але де-факто нічого не зміниться з точки зору адмінвпливу.

Ці гопники-наперсточники обдурили всіх: до формування органів самоврядування прокуратури мусили відбутися реформи. Потрібно було очистити кадровий склад, здійснити імплементацію нової системи роботи. «Продинамивши» все, прокуратура заїхала відразу з чорного входу і цементується.

Одного погляду достатньо, щоб оцінити їхню «добропорядність, лояльність до демократичних ідеалів, прозорість, відкритість і те, що вони є просто зразком захисту законності».

Головна риторика: хто сказав що ми погані?

У страшному сні не могла уявити, що після трагічних подій 2013-2014 років стільки «гідних» людей в органах прокуратури відстоюватимуть законність в нашій тендітній демократії, що лише зароджується. Обсяг повноважень прокуратури неймовірний: процесуальне керівництво всього слідства, посадові злочини, держобвинувачення в суді — це державна монополія на притягнення до відповідальності.

Як, кого і за що притягують до відповідальності, ви знаєте. Не тих, не так і ніяк. Зараз, без реального проведення реформи, влада дала можливість прокурорській ОПГ узаконитися.

Просто уявіть собі на хвилину цю «демократію» в прокуратурі Пшонки-Шокіна, де всі приїхали на конференцію обирати з кандидатів. І ніхто, чуєте НІХТО, не взяв ці процеси під контроль. Не смішно? Мені теж.

Біда. Виправити ці помилки можуть тільки люди. Можновладці не здатні. Коли і в якій формі це відбудеться — найцікавіше запитання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ