Тетяна Козаченко
Тетяна Козаченко, директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України

Голова Конституційного суду України Юрій Баулін і ще 5 суддів діючого складу КСУ (голова обраний в березні 2014 року до виборів Президента Порошенка та зі старого складу суду каденції Януковича) не мають права брати участь у розгляді в КСУ Закону про очищення влади (за конфліктом інтересів).

Вчора Конституційний Суд в ЧЕРГОВИЙ раз мав засідання (закрита частина) щодо Закону про очищення влади. Знову безрезультатно.

Напередодні мені стало відомо що БАУЛІН, написав листа до Прем’єра про те що Козаченко проявила неповагу до КСУ тим, що залишила залу судового засідання. Такий саме лист він написав до ВР щодо Леоніда Ємця і Соболєва Єгора.

Тільки уявіть що:

  1. Закон про КСУ встановлює МАКСИМАЛЬНИЙ термін розгляду таких справ 1 місяць (ч.2 ст.57), а під головуванням Бауліна розгляд вже більше 12 місяців (!).
  2. Регламент КСУ встановлює, що всі учасники мають РІВНІ права (ч.1 парараф 34), а представнику уряду на відміну від інших ВІДМОВЛЕНО в праві ставити питання.
  3. Попередження сторін провадження про засідання відбувалося менше ніж за день до засідання.
  4. Клопотання про відвід голова хотів розглянути, видалившись в окрему кімнату і лише коли один із суддів зауважив, що це суперечить Закону, був вимушений оприлюднити під час засіданнія.
  5. Розмістили на сайті КСУ лист щодо тиску на суддів КСУ представниками сторін, але під час запиту, чия це ініціатива (рішення чи будь-які документи з цього приводу відсутні, крім цього частина суддів заявили, що жодного тиску не має) лист з сайту був знятий (як вам рівень?).
  6. Голова КСУ підписав листи щодо прояву неповаги до КСУ представників парламенту і уряду, хоча рішення щодо неповаги ухвалюється складом суддів КСУ, це вимога Закону про КСУ. КСУ такого рішення не ухвалював.

Після того як клопотання представників парламенту та уряду про відвід було відхилено (без розгляду по суті !), ми були вимушені залишити залу, без промов, закликів, тихо, із гідністю і розумінням, що ми не будемо частиною КВАЗІпроцесу.

А те що судді КСУ в 12 разів порушують строки розгляду, встановлені їх законом? Це Як? Кому скаржитися, кому писати листа? Якщо їм не писаний власний закон, вони можуть спотворювати Регламент и порушувати Закон, і ніякої їм відповідальності, як залишатися на цій «бойні», де принципи, процес, права зневажаються частиною суддів?

Поки зазначені 6 суддів при наявному конфлікті інтересів беруть участь у вирішенні долі Закону про очищення – рішення не буде законним по факту, скільки б йому не надавали юридичної форми.

Я з величезною повагою ставлюся до інституції КСУ, однак це не означає що ВСІ судді мають цим користатися апріорі. Це можливо, коли вони самі своїми діями і словами відповідають цій інституції.

Верховенство права – це коли ніхто не може бути вище Закону. Ніхто.

123456Джерело: Тетяна Козаченко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ