Тетяна Козаченко, директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України
Тетяна Козаченко, директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України

Поки я на посаді директора Департаменту Міністерства юстиції, хочу відновити справедливість та заперечити маніпуляції, які видав заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов, що мене надзвичайно обурили.

В хвалебній оді судовій реформі, Вищій Раді юстиції (ВРЮ) і Конституційному Суду (КСУ) він видав те, в чому або не розібрався, або умисно спотворив, і я не знаю, що з цього гірше.

Складними умовами в яких були змушені працювати члени ВРЮ Філатов назвав (6:30 сек. відео):

«Не завжди якісна підготовка справ Тимчасовою Слідчою Комісією (ТСК) висновків, не підкріплених належними доказами, ТСК зробила публічну обіцянку, що «цей» суддя буде звільнений, але ВРЮ ухвалює рішення, яке повинна ухвалювати…».

Тимчасова СПЕЦІАЛЬНА комісія (а не «СЛІДЧА», як Ви, її весь час називаєте) була створена після квітня 2014 року за Законом «Про відновлення довіри до судової влади» для того, щоби зібрати матеріали і скласти попередні висновки щодо випадків «майдановських» суддів з подальшою передачею документів для остаточної оцінки ВРЮ.

Може, Олексію, Ви мало знаєте про роботу ТСК, але ії заслуга від цього не стає меншою.

Діяльність ТСК весь час намагалися блокувати через суди і від влади, не доформували її склад і зробили спеціально, щоби робота членів ТСК не оплачувалась.

Фактично ТСК в нереально обмежених умовах зробила можливим відновлення справедливості (до речі, щодо частини суддів закрили провадження, якщо не виявили ознак порушення присяги):

  1. ТСК зібрала документи щодо репресивни справ під час Євромайдану, частину справ встигли розглянути, процедуру зробили публічною із трансляцією – передали до ВРЮ висновки щодо 46 суддів, щодо 29 суддів ВРЮ ухвалила рішення щодо порушення ними присяги (і передали 300 зібраних справ, за якими не встигли розглянути висновки).
  2. Якщо б вони не зібрали ці документи та докази, то ВРЮ, яку не могли сформувати 1,5 року, не отримала б вже проведеної попередньої роботи щодо суддів-«катів», і ці судді б досі чинили «правосуддя», ЖОДЕН БИ НЕ БУВ ЗВІЛЬНЕНИЙ.
  3. Коли Ви, пане заступник голови АПУ, сказали, що ТСК не завжди якісно підготувала висновки для ВРЮ, чим створила у суспільства безпідставну думку, що треба звільнити суддю, чим «підставила» ВРЮ,

СКАЖІТЬ, будь ласка, який висновок ВИ МОЖЕТЕ ПРИВЕСТИ ЯК ПРИКЛАД НЕДОПРАЦЮВАННЯ???

Щодо якого судді ТСК «підставила» ВРЮ?

Може щодо судді САНІНА? Який в день побиття студентів на Майдані одразу вночі виніс постанову, яка забороняла просто ВСІМ ЛЮДЯМ збиратися на центральних вулицях Києва більше місяця – всі різдвяні та новорічні свята?

ВРЮ його виправдала настільки цинічно, що деякі члени ВРЮ були вимушені написати окрему думку, де зазначили що:

«Наведене свідчить про свавільність постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 30.11.2013, причому свавільність такого ступеня, який виводить ухвалену постанову поза межі поняття здійснення правосуддя».

Або може не сподобався висновок ТСК щодо судді ЧАУСА? Якого теж виправдала ВРЮ, при наявності в справах Чауса оригіналів однієї і тієї ж ухвали з різними змістами і масовим позбавленням прав керування ТЗ на максимальний термін? ВРЮ «його врятувала», щоби зараз він був в розшуку… Втік від НАБУ.

Ви, пане Олексію, фактично предатсавили ТСК як непрофесійну, це не правда, більше того – ТСК очолив суддя Верховного суду України в відставці Володимир Мойсик, який зараз є діючим суддею Конституційного суду України, до речі, обраний в КСУ діючим Президентом.

Ваша риторика в бік шести суддів КСУ та члена ВРЮ Гречківського (які зараз є героями скандалів у кримінальному провадженні), що за презумпцією невинуватості поки не має підстав щось робити – зручна позиція для Вас, не для людей.

Бо мова не про звичайних громадян, про посадових осіб, які уособлюють найвищі органи держави, рішення яких мають надзвичайну вагу. Їхня репутація формує довіру до всього органу і вливає на життя країни.

Цей вплив Ви не пощупаєте, не відчуєте фізично, він вилізе через тисячі незаконних рішень суддів, які були «штучно» врятовані, або через скасовану Конституцію, яка подарує ВЛАДУ ЗЕКУ, якій доведе країну до біди.

Саме тому державні посіпаки зробили все, щоби позбутися ТСК.

Пане Олексію, Ви ж з адвокатів.

Коли масово знущалися над понівеченими і покаліченими людьми в судах взимку 2013-2014 рр., так сталося що я жодного разу Вас не зустріла ані в судах, ані в СІЗО, ані в слідчих діях по захисту людей… не знаю, чи намагалися Ви комусь допомогти … може, Ви просто не знаєте, ЩО і ЯК робили судді? Бо я Вам можу розповісти…

І зараз небагато змінилося, судді судять так само просто, це в латентному стані, тому не треба паплюжити ті демократичні інституції, які стали частинкою світла змін на краще.

Я дякую всім членам ТСК, які подарували рік свого життя справи збору і розгляду документів, завдяки чому з’явилась можливість відновлення справедливості у репресивних рішеннях Євромайдану.

Джерело: Тетяна Козаченко

БЕЗ КОМЕНТАРІВ