Порошенко, Яценюк
Оглядачі The Financial Times підозрюють українську владу в симпатіях до активістів, які знеструмили Крим

Україна заборонила поставляти вантажі до АР Крим у відповідь на вимоги Росії відновити подачу електроенергії на півострів. «Цей надзвичайно сміливий крок України створює ризик, що протистояння з Росією посилиться», – повідомляють кореспонденти The Financial Times.

Президент України Порошенко оголосив про блокаду в понеділок, тоді як протестувальники не допустили ремонтників на місце аварії. «Крим – це територія України, – сказав він. – Ми будемо захищати законні інтереси кримськотатарського народу і всіх українців, які проживають на окупованій території».

«Чому ми повинні постачати загарбника всім необхідним?», – запитує лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, який є членом українського парламенту. «Якщо вони окупували нашу територію, нам треба їх звідти викурити». За словами Джемілєва, особи, які заблокували доступ на місце аварії, дозволять відремонтувати лінії, необхідні для поставок електрики в Херсонську область України, але не дозволять полагодити лінії, що ведуть до Криму.

Газета зазначає: «Націоналісти і татари не взяли на себе відповідальності за підрив ЛЕП, а влада України не покладає на них провину прямо. Але очевидні симпатії породжують підозру, що дії були скоординованими». «Найімовірніше, для уряду це не стало сюрпризом», – каже, маючи на увазі підрив ЛЕП, український експерт з енергетики Дмитро Марунич. Можливо, Київ намагається здобути важіль для тиску на Москву, вдаючись до гібридної контратаки, вважає він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, оглядачі Bloomberg вважають, що російсько-український конфлікт набирає «нових зловісних обертів». Зокрема, на їх думку, якщо Київ занадто сильно натисне на Крим, Росія з легкістю може вжити заходів, зокрема, зупинити постачання в Україну російського вугілля для українських електростанцій та навіть відновити бойові дії у східній Україні.

Нагадаємо, 21 листопада припинилося постачання української електроенергії в окупований Росією Крим через підрив електроопор у Херсонській області. Наразі півострів майже повністю знеструмлено.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ